Eesti uudised

Tallinna ametnikele avaldas muljet Türgi tervishoiusüsteemi areng (3)

Toimetas Kristin Aasma, 28. oktoober 2014 10:15
Tallinna abilinnapea Merike Martinson kiidab Türgi tervishoiusüsteemi.Foto: Teet Malsroos
Tallinna linna delegatsioon koosseisus abilinnapea Merike Martinson, koordinatsioonijuht Kaarel-Mati Halla ja Tallinna esindaja Euroopa Liidus Allan Alaküla külastas 23.-25. oktoobril Ida-Türgis Elazigi linna ning samanimelist provintsi.

Delegatsiooni juhi abilinnapea Merike Martinsoni hinnangul oli talle eriti muljetavaldav Türgi tervishoiusüsteemi areng, vahendas Raepress. "Näiteks järjekorrad eriarsti vastuvõtule on riikliku tervishoiupoliitika aruka korraldusega vaid mõne aasta jooksul sisuliselt kadunud. Samal ajal on nii riikliku kui erameditsiini tase, mida Elazigis nägime, heal kaasaegsel tasemel," rääkis Martinson.

"400 000 elanikuga Elazigi linnas oli kaks vastsündinute intensiivravikeskust, mis asusid sünnitusosakonnaga samas hoones. Kindlasti peame ka Tallinnas jõudma selleni, et sünnitusmaja ja lastehaigla vastsündinute intensiivravi oleks ühes majas." lisas Martinson, kes on ise erialalt lastearst.

Martinson loodab, et Türgi tervishoiukorralduse edukat kogemust on võimalik visiidil loodud kontaktide kaudu edaspidi Tallinnas laiemalt tutvustada.

Koordinatsioonijuhi Kaarel-Mati Halla sõnul on Türgi kiiresti kasvanud elatustase ning hea lennuühendus teinud Tallinna Türgi turistidele paremini kättesaadavaks ja visiit aitas meie linna tutvustamisele kindlasti kaasa.

Elazigi provintsi kuberner ja samanimelise linna linnapea külastasid Tallinna tänavu mais ja Tallinna poolt oli nüüd tegemist vastuvisiidiga. Visiidid toimusid Euroopa Liidu ja Türgi linnade suhete arendamise programmi Vabpro kulu ja kirjadega.

Samal teemal

22.05.2014
Tallinna kiirabi saab lisaeelarvest miljon eurot
20.11.2013
Abilinnapea: kainestusmajas käib rahvusvaheline seltskond
04.07.2013
KOMMENTAAR | Miks poliitik tahab ühendada haiglad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee