Eesti uudised

Tallinna Vesi pinnasevajumisest: reovesi voolab tõrgeteta, keskkonnareostust ei ole  (2)

Toimetas Kristin Aasma, 28. oktoober 2014 08:43
Pinnasevajumine Tallinnas Stroomi piirkonnas 24. oktoobril 2014. 28. oktoobril kinnitas Tallinna Vesi, et keskkonnareostust ei ole, teenus toimib ja reovesi on suunatud teistesse kollektoritesse.Foto: Stanislav Moškov
24. oktoobril teavitas AS Tallinna Vesi pinnase vajumisest Stroomi piirkonnas asuva Tihase kollektori kohal. Hetkel toimib reovee äravool tõrgeteta ning keskkonnareostust ei ole.

"Oleme alustanud remonttööde ettevalmistamisega ning võtnud kasutusele ettevaatusabinõud keskkonnareostuse vältimiseks ning teenuse toimimise tagamiseks. Vähendamaks koormust Tihase kollektorile, oleme mitmetes punktides reovee ning sademevee ümber suunanud teistesse ümberkaudsetesse kollektoritesse. Samuti oleme paigaldanud suure võimsusega pumbad, mis võimaldavad juhtida reovee teiste torustike kaudu kollektorist mööda, Paljassaare reoveepuhastusjaama," selgitas AS Tallinna Vesi tootmisdirektor Aleksandr Timofejev.

Samal teemal

Selleks, et olukord kiiremini lahendada, oleme kaasanud nii Eesti parimad insenerid, muuhulgas Tallinna Tehnikaülikooli teadlased, kui ka spetsialistid emaettevõttest United Utilities. Samuti on tööde planeerimisse kaasatud koostööpartnerid, kellel on väga palju kogemusi sügavate kaevetööde teostamisel ning tunnelite ehitamisel.

Juurdepääs remonttööde piirkonnale on jätkuvalt piiratud, mistõttu palume jälgida muudatusi liikluskorralduses Stroomi ranna Paldiski maantee poolses piirkonnas.

Tallinna Vesi vabandab ebameeldivuste pärast ja palub mõistvat suhtumist olukorra lahendamisel. Infot näeb Tallinna Vee kodulehel ja vajadusel dispetšeri infotelefonilt 62 62 400. "Anname koheselt uut teavet kui olukord peaks muutuma," ütles ettevõtte kommunikatsioonijuht Mariliis Mia Topp.

Samal teemal

26.07.2016
GALERII | Merimetsa kollektor läks vihmast umbe, ümbruskond jäi vee alla
26.09.2014
GALERII JA VIDEO: pinnase vajumine Stroomi rannas jätkub
25.09.2014
Stroomi rannas on reostusoht