Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
BNS/Õhtuleht.ee 27. oktoober 2014 17:58
Viljandi Paalalinna gümnaasiumis avas õpilane esmaspäeva pärastlõunal tule õpetaja pihta, 56aastane saksa keele õpetaja Ene Sarap hukkus.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina sõnul oli tulistamine kell 13.55 Paala tänaval.

Politsei teatel on 15aastane poiss kahtlustatavana kinni peetud 48 tunniks. Pärast poisi ülekuulamist otsustab prokuratuur tema vahistamise taotlemise. Poisil puudub varasem kriminaalne taust.

Klassiruumis viibis tulistamise hetkel lisaks õpetajale ja tulistajale veel neli õpilast. Keegi teine vigastada ei saanud. Kahtlustatav kinnipidamisel vastupanu ei osutanud. Kooli personal võttis poisilt relva ning andis nooruki politseile üle.

Prokuratuuri teatel tulistati esialgsetel andmetel revolvrist. Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse välja, miks õpilane õpetajat tulistas ning kust pärines relv, mida selleks kasutati. Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

Uurimist viib läbi Lõuna Prefektuur ja juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

Peaminister Taavi Rõivas avaldas ka valitsuse nimel kaastunnet Viljandis Paalalinna Koolis tulistamise läbi hukkunud õpetaja lähedastele ja kooliperele kaastunnet.

"Me ei tea veel selle juhtumi põhjuseid, aga vägivald ei ole kunagi aktsepteeritav lahendus. Selliseid asju ei tohi juhtuda. Meil kõigil on kohustus märgata oma läheduses abivajavat inimest oma muredega. Tänane juhtum on valus meeldetuletus sellest. Minu sügav kaastunne hukkunud õpetaja lähedastele ja kooliperele," ütles ta.

Viljandi Paalalinna kooli direktor Aavo Palo sõnas, et laskja ei jooksnud kuskile ära. "Ta oli samas kohas. Laskja jäi ise ruumi. Kaasõpilased lahkusid. Tegemist oli kahe inimese vahelise asjaga. See ei laienenud kaasõpilastele. Noormees oli relva lauale pannud, ise istus laua taga. Tõstsin relva ohutusse kaugusesse," kõneles Palo.

Aprillis käis politsei samas koolis narkokontrolli tegemas ning leidis selle käigus nüüdseks tulistamises kahtlustatava noormehe juurest noa. Sellega seoses kogunes politsei alles hiljuti poisi vanemate ja kooli hoolekoguga toonast juhtumit arutama.

Viljandis toimunud koolitulistamise esialgne kronoloogia

13.55 politseile saab esimese teate, et õpilane tulistas õpetajat

13.58 politsei jõuab kohale, kaks politseinikku sisenevad koolimajja

13:59 tulistaja peetakse kinni. Õpetaja on surnud.

14.01 kiirabi jõuab kohale

14:09 kooli võimlas moodustatakse õpilaste kogunemispunkt

14.15 lapsed on evakueeritud kooli võimlasse

14.17 oletatav tulistaja viiakse koolimajast välja

14:32 tunnistajad viiakse ütluste andmiseks sündmuskohalt jaoskonda

14.48 koolimajas on kõik ruumid politsei poolt üle kontrollitud

14:52 saabuvad Viljandi ohvriabi töötajad, kes suunatakse laste juurde võimlasse

15.07 lapsi hakatakse koolimajast välja viima

15.15 kõik lapsed on koolimajast väljas