Maailm

Ukrainas algasid parlamendivalimised (4)

BNS, 26. oktoober 2014 09:12
Ukrainas algasid valimised.Foto: Efrem Lukatsky
Ukrainas algasid pühapäeval ennetähtaegsed parlamendivalimised, millega president Petro Porošenko loodab tugevdada oma mandaati separatistliku konflikti lõpetamisel ja riigi väljaviimisel Venemaa mõjusfäärist.

Valimisjaoskonnad avati kell kaheksa hommikul ja suletakse kell 20, misjärel peaks kohe selguma ka lävepakuküsitluste tulemused.

Ukrainas oli 36,5 miljonit hääleõiguslikku kodanikku, kuid nende arv vähenes 1,8 miljoni võrra, kui Venemaa märtsis Krimmi annekteeris.

Veel ligi kolm miljonit potentsiaalset valijat elavad sepratistide kontrollitavatel aladel Luganski ja Donetski oblastis, kus mässuliste juhid on lubanud valimisi boikoteerida ja korraldada omad kohalikud valimised nädala pärast.

Sellest hoolimata on Kiiev lubanud üles seada valimisjaoskonnad ka riigi idaosa valitsuse kontrolli all olevates piirkondades. Peaminister Arseni Jatsenjuk on tõotanud tagada valimispäeval aja julgeoleku.

Ühtekokku on Ukraina territooriumil avatud 32 086 ja välismaal 112 valimisjaoskonda, neist Venemaal kuus, Saksamaal viis, USA-s ja Poolas neli.

Donetski ja Luganski oblasti sunnitud ümberasujatel on võimaluse hääletada vastavalt lihtsustatud protseduuridele parteinimekirjade järgi teistes oblastites. Sarnase võimalus on ka Krimmis ja Sevastoopolis elavatel Ukraina kodanikel.

Samal teemal

30.09.2014
Jatsenjuk valmistub kõnelusteks
27.09.2014
Donetski lähedal leidis aset äge raketirünnak
27.09.2014
Ukraina ülemraada valimisi iseloomustas nigel osavõtt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee