Eesti uudised

Ligi: tunnen soovi vältida minu öeldu mõtet ning hoida pinget (14)

BNS, 25. oktoober 2014 22:28
JÜRGEN LIGI Foto: LAURA LANTS
Jürgen Ligi sõnul väldivad oponendid tema öeldu mõtet ning soovivad seda esitada rahvustevahelise konfliktina.

"Olen teiste sõnavõttudest kinnitust saanud tundele, et kõik polnud südamelt, vaid osa ka jutupunktidest. Neist tunnen soovi vältida minu öeldu mõtet ning hoida pinget ja esitada seda rahvustevahelise konfliktina, "meie ja nemad" eraldamisena," ütles rahandusminister Jürgen Ligi BNS-ile, kommenteerides Jevgeni Ossinovski kommentaari sotsiaalmeedias.

"Minu repliik oli täpselt vastupidine, rääkisin ettevaatlikkuse vajadusest teemadel, mis teistsuguse taustaga inimesi solvavad," kinnitas ta.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige, haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski kirjutas reedel sotsiaalmeedia vahendusel, et helistas Ligile ja rääkis asjad südamelt ära. Samas kirjutas ta, et meie-nemad tüüpi lahterdamine ei ole tänapäeva Eestis aktsepteeritav ning valitsuse liikme puhul on see diskvalifitseeriv.

Neljapäeval nimetas Ligi sotsiaalmeedia vahendusel Jevgeni Ossinovskit "sisserändaja pojaks roosast erakonnast".

Kommenteerides kolmapäeva õhtust saadet Foorum, kirjutas Ligi: "Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses."

Hiljem palus Ligi Ossinovski ees vabandust. "Ma vabandan Jevgeni Ossinovski ees Facebookis antud kommentaari pärast. Tema päritolule ei ole ega saagi mul olla ühtki etteheidet, vastupidi, imetlen tema Eesti-meelsust ja keeleoskust," teatas Ligi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee