Õhtuleht 70

Tallinn ehitab: Õismäe, Lasnamäe ja olümpiaehitised

Marko Kadanik, 25. oktoober 2014 14:19

11 KOMMENTAARI

t
tahaks näha/ 5. november 2014 16:36
MIKS fotosid ei ole? pealkirja järgi eeldaks ikka pilte (nt siis Õismäest ja Lasnamäest), seda enam, et artikkel pole 18. sajandi kohta...
n
Natuke detaile ENSV-st/ 3. november 2014 00:06
Normaalselt mõtlev eestlane (mitte see kes on ajupestud EV propagandameediast) teab, et ajalooline teave ENSV ajaloost on kallutatud ja propagandistlik ülistades Eesti Vabariiki ni praegust kui seda. Tallinn muutus oluliselt moodsamaks seoses olümpiamängudega 1980 mil käis hoogne ehitustegevus kesklinna, Pirita linnasosa koos olünpiarajatistega (1976-80) kuid ka paljudes teistes asumites nii Õimäel, Mustamäel kui Lanamäel mida ehitati juba varem. 4 aastaga muudeti kesklinn ja Pirita linnaosa peaegu tundmatuseni moodsamaks 15-20.a. ette milliseid ehitisi me praegu kasutame. Taliinna kesklinn ja Pirita linnosa oli üks nagu Haapsalu linn praegu teine puitasumitega vaesema rahava geto. Ainuüksi 1976-80.a. ehitati kesklinnast nn olümpimagistraal (Narva mnt-Pirita tee-Merivälja 4 realine), Pirita linnosa, Pirita rand ja rannahoone, rannhoone puhkealadega, lammutati vanad puitasumid, rekonstrueeriti Pirita klooster, ehitati Pirita purjeregati kompleks (TOP), Tallinna linn sai uue reovesüsteemi mis ei reostanud Tallinna lahte, Olümpia hotell, Linnahall, rekonstrueeriti Paks Margareeta mis oli varemetes juba 1920-ndatest, Teletorn, Reisisadamasse ehitati uus reisjate vaksal, uus lennujaama hoone Ülemiste äärde, Näituste Paviljon Pirita teel, Paljassaarde viidi üle Spordilaevade tehas ja moderniseeriti (valmistati klaaspalstist purjealuseid sh olümpiaregatiks), täielikult moderniseeriti sidevõrgud Tallinnas, nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasemel, telefoniabonomentide arv suurenes pea iga Tallinna elanikule, moderniseeriti Peterburi mnt (Lnenigradi mnt) ja Pärnu mnt mitmeraliseks. ehitati parke, pumbajaamu, haljastustööde mahud olid tohutud (30 tuhat puud, 750 000m2 muruväljakuid, asfalti 750 tuhat tonni), Pirita uus kaubandus ja teeninduskeskuse hoone, ETKVL teeninduskeskuse uued hooned Narva mnt-le, terve vanalinna fasaadid rekonstrueeriti ja värviti üle, Niguliste kirik remonditi seest jpm. Otsustage ise kas seda on vähe 4 aastaga!
j
juku/ 9. november 2014 14:44
Täienduseks.
Tänu purjeregatile sai linn juurde hulga valgusfoore ja kaasaegse fooride juhtimise süsteemi. Ja Ministrite nõukogu autobaas sai mõned Mercedes saateautod, ning lisandus Pepsi- Cola villimisliin limonaaditehases.
r
rrr/ 9. november 2014 15:03
Et siis sinu arust korvab 4 aastat "moderniseerimist" eelneva 40 aasta jooksul aset leidnud okupatsiooni (ja selle käigus kümnete tuhandete inimeste küüditamised, mõrvad, majanduse nõrgendamine jne)?
Jah seda oli üksjagu palju kuid ei korva iial seda, et enne okupatsiooni oli Eesti majandus Soomest kõvasti ees. Ja ilmselt oleks etteotsa jäänudki - need telemastid jms oleksime ehk isegi ehitanud ja suure tõenäosusega rohkemgi ja veel uhkemalt.
a
aga/ 10. november 2014 10:48
...enamus hooneid mida ehitati oli ikka väga kehva (et mitte kasutada hullemat söna) kvaliteediga. Lagunesid, pragunesid ja kulusid väga kiiresti. Söbra vennale kukkus ühelt Narva maanteele (mäletate sealt kus olümpiatuli läks ja tänav pidi uus ja moodne välja nägema) ehitatud majalt kivi pähe. Lihtsalt nii halvasti paigutatud kattekivid (eks keegi oli tsemendi pihta pannud)... Ja mäletan igasusguseid probleeme mida tuttavad rääkisid nende uute ehituset kohta...
k
KIVIMEES/ 1. november 2014 23:04
KÕIK ESTLASED ON SEGAVERELISED JA NAISED JOOKSEVAD TORMI KASVÕI HIINLASE PIHKU ,KELLEL AGA RAHA ROHKEM .SINA RÄÄGID SIIN EESTLUSEST TUMBA!!
!
i
ikka/ 30. oktoober 2014 23:20
tuldi väljaspoolt, venestamise kõrgaeg algas ja OM ei olnud muud kui eestlaste kadumise lootus, et kõigist saaks nõukogude rahavas
n
no kallid kalevite lapsed,/ 29. oktoober 2014 21:49
ei tuldud,vaid kutsuti tööle ehitustele,ärge nüüd lolli juttu ka ajage.Ka minu täditütar sai eelikorras korteri,töötades ehitustel maalrina.Seal oli vist lepingus,et 5 aastat tööl,peale seda lubati korter.
k
KIVIMEES/ 26. oktoober 2014 16:57
NÜÜD EHITAB VAID SAVIKAS RAHVALE KODUSI ,KELLEL RAHA POLE ,OOTAB KOHT KODUTUTE KARJAS!
m
ma ei saa aru,kuidas kirjatsura/ 29. oktoober 2014 21:57
võib nii palju lollusi krjutada? Ei viitsi kommenteerida.Tõsiselt.
f
fitipaldi/ 1. november 2014 23:28
see, et sa ise rott ja harimatu mats oled, see on su enda probleem ja viga. saamatud inimesed lasevadki endast üle sõita ja pärast vinguvad.