Eesti uudised

Kohus arutab jaekettide kartellikokkulepet (5)

Siim Randla, 25. oktoober 2014, 08:00
Foto: Kaarel Tigas
Harju maakohtus tuleb arutusele kartellikokkuleppe sõlmimises süüdistatud jaekettide kriminaalasi, mis puudutab teatud viinamarkide jaehinna tõstmist. Süüdistuse väitel leppisid AS Selver, Rimi Eesti Food AS, Maxima Eesti OÜ, Prisma Peremarket AS, AS Helter-R ja AS Liviko 2009. aastal kokku teatud viinamarkide jaehinna tõstmises. Prisma Peremarket ASi tegevdirektor Janne Lihavainen leiab, et Prisma ei ole süüdistuses ette heidetud tegusid toime pannud, mistõttu süüdistus on alusetu.

"Oleme alati seisnud ausa konkurentsi eest ja näidanud seda ka tegudega. Kuna menetlust puudutavate andmete avaldamine ilma prokuratuuri loata on piiratud, ei saa ma praegu täiendavaid kommentaare anda."

ASi Selver juhatuse liige Kristi Lomp ütles, et prokuratuuri süüdistus on alusetu ja mõistetamatu, sest Selver pole konkurentidega kunagi mingeid hinnakokkuleppeid sõlminud. "Süüdistuse sisuks olev ostumeeskonna tegevus oli selgelt suunatud konkurentsivõime säilitamisele, mitte kahjustamisele. Prokuratuuri niisuguse loogika alusel saaks kohtu alla anda iga teise ettevõtte ning seaduse sellise rakendamise puhul ei jääks kogu Eesti kaubanduses ilmselt keegi puhtaks," leiab Lomp.

Kohus arutab kriminaalasja uuel nädalal.

Samal teemal

31. oktoober 2014, 07:00
Liviko töötajate e-kirjavahetus: "Nüüd siis vist veel vaja Maxima murda!"
28. oktoober 2014, 07:00
Odava viina hinnalepe viis suurettevõtted kohtusse
2. juuni 2014, 07:00
Kohus hakkab arutama jaekettide kokkulepet
29. aprill 2014, 17:26
Viinamüügi kartellisüüasjas said süüdistuse ka 11 füüsilist isikut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee