Koolitulistamine USA-s Marysville-Pilchucki keskkoolis 24. oktoobril 2014.Foto: AP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 24. oktoober 2014 22:00
USA-s Washingtoni osariigis toimus reedel koolitulistamine. Hukkus kaks õpilast, neli õpilast on haavatud.

Tulistamine puhkes reede hommikul 1200 õpilasega Marysville-Pilchucki keskkooli kohvikus, vahendas CNN.

Üks õpilastest ütles, et kui tulistamine algas, pidasid nad seda esmalt laskmisharjutuseks, kuni õpetajad käskisid kõigil klassiruumidesse joosta, sest keegi hakkas tulistama. Kommentaare andnud õpilane varjus kaasõpilastega ühte klassiruumi. Ta uskus, et maha lasti mitu inimest.

Seattle'i telekanalid näitasid kooli ja selle ees olevaid politsei- ja kiirabiautosid. Aerofotodelt oli näha õpilasi, kes jooksid hoonetesse, neist paljudel käed üleval.

Seattle Times kirjutas, et tulistamises sai surma kaks õpilast. Üks neist avas teiste pihta tule ning laskis end seejärel maha.

Pealtnägija Jorda Luton rääkis CNN-ile, et õpilane sisenes kooli kohvikusse, läks laua juurde, mille ümber istusid õpilased ning tulistas neile selja tagant kuus kuuli. "Nad olid ta sõbrad, nii et see ei olnud juhuslik," ütles Luton. Teine pealtnägija teadis, et tulistaja oli vihane tüdruku peale, kes ei soovinud temaga kohtuda, ning see tüdruk oligi üks hukkunuist.

Mitmed õpilased nimetasid tulistajana Jaylen Frybergi.

Politsei sõnul on haavata saanud neli inimest, kaks poissi ja kaks tüdrukut, ning nad on viidud haiglasse. Kõik neli on kriitilises seisundis, kuulid tabasid neid pähe.

Tund pärast tulistamist otsis politsei kooli läbi. Osa õpilasi evakueeriti koolist, teistel kästi jääda klassidesse. Politsei on kindel, et oli vaid üks tulistaja ning ta on surnud.