Eesti uudised

Stroomi rannas on reostusoht 

Teet Teder, 25. oktoober 2014 08:00
MAA NEELAS TEE: Reoveetoru Stroomi rannas vajus teadmata põhjusel sügavamale ja võttis kaasa kergtee. Tallinna Vesi püüab remontida enne, kui reostus ümbruskonda jõuab. Foto: Stanislav Moškov
Kahe linnaosa jagu reovett läbi laskva heitveekollektori kohal Stroomi rannas on hakanud pinnas vajuma ja Keskkonnainspektsioon pelgab reostusohtu.

Tihase kollektori kohalt, mille kaudu jookseb Mustamäe ning Kristiine reovesi ning osaliselt ka sademevesi Paljassaare reoveepuhastusjaama, vajus Stroomi rannas eelmise nädala lõpus pinnas sisse.

Tallinna Vesi hakkas reovett ja sademevett nii palju kui võimalik teistesse ümberkaudsetesse kollektoritesse suunama. Pumbaga lüüakse musta vett Tihase kollektorist paralleeltorudesse.

Miks pinnas sisse vajus, Tallinna Vesi eile veel ei teadnud.

Keskkonnainspektsiooni sõnul võib pinnase vajumine kaasa tuua keskkonnareostuse.

Eile keskpäeval polnud reostusest veel vähimatki märki. "Hetkeseisuga reostust ei ole ning me keskendume sellele, et seda ära hoida," ütles Asi Tallinna Vesi kommunikatsioonijuht Mariliis Mia Topp.

Kui palju kollektorist tavaolukorras reovett ja sadevett läbi voolab, Topp öelda ei osanud.

"Tegemist on võrdlemisi uue kollektoriga, mis on ehitatud nõukogude ajal, 1980. aastate lõpus," lisas Topp.

Stroomi ranna reoveetorudega on muresid varemgi olnud. Sealse kergliiklustee all kaheksa meetri sügavusel asub 1200millimeetrise läbimõõduga heitveekollektor, mis veidi enam kui kuu aega tagasi koos pinnasega vajus ja kergliiklustee lõhkus. Selgusetu, miks kollektor maa sees sügavamale vajus, sest toru iseenesest on terve.