Eesti uudised

IRL ootab enne Ligi umbusaldamist ära Rõivase otsuse (11)

BNS, 24. oktoober 2014 10:49
Taavi RõivasFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ei kiirusta riigikogu keskfraktsiooni kavandatava rahandusminister Jürgen Ligi umbusaldamisega ühinema, vaid soovib esmalt anda võimaluse peaminister Taavi Rõivasele küsimus lahendada.

"Praegu on pall peaminister Rõivase ja Ligi käes ja me ootame nendelt selle küsimuse lahendamist," vastas IRL-i esimees Urmas Reinsalu BNS-i küsimusele, kas IRL ühineb keskfraktsiooni kavandatava umbusaldusavaldusega. "Läheneme samm sammult."

Samal teemal

Reformierakonda kuuluv Ligi nimetas oma kolmapäeval Facebooki seinal sotsiaaldemokraadist haridus- ja teadusministrit Jevgeni Ossinovskit muuhulgas "sisserändaja pojaks roosast erakonnast". Neljapäeval Ligi vabandas Ossinovski ees.

"Rõivas on lubanud lahendada küsimuse kohe pärast Euroopa Ülemkogult naasmist. Arvan, et on mõistlik, kui ta selle küsimuse koos Ligiga õieti lahendab ja kindlasti me tahame neile selle võimaluse anda," lausus Reinsalu.

Reinsalu sõnul on Ligi jätkamise või lahkumise teema küsimus, "kus meie poole vaatavad mitte ainult Eesti inimesed, ükskõik mis rahvusest nad ka on, vaid ka väga paljud väljaspoolt Eestit - nii meie sõbrad kui vaenlased". "Selles küsimuses on kaalul meie usaldusväärsus," sõnas Reinsalu.

Riigikogu keskfraktsiooni esimees Kadri Simson kutsus reedel IRL-i ja sotsiaaldemokraate ühinema haridus- ja teadusministrit Jevgeni Ossinovskit mõnitanud raghandusministrit Jürgen Ligi suhtes kavandatava umbusaldusavaldusega.

"Rahandusminister Jürgen Ligi on oma korduvate poliitiliselt ebakorrektsete ja erinevaid ühiskonnagruppe alavääristavate sõnavõttude tõttu kaotanud täielikult usalduse. Sarnaselt mõtlevaid saadikuid on riigikogu selge enamus ning loodan, et nad väljendavad oma meelsust allkirjaga umbusaldusel," ütles Simson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee