Eesti uudised

Kati Saara Vatmann: üritasin küll Silvi Vraiti hoiatada Silveri eest. Tulutult! (107)

Karoliina Vasli, 24. oktoober 2014 07:00
ÄSSA TÄIS: Kelmikas, jõuline ja samas ka siiras! Isegi sotsiaalmeedias avaldatud piltidel üritab Silver naised jalust nõrgaks võtta. Praegustel andmetel peituvat ta Saksamaal.Foto: Facebook
Laulja Silvi Vraidi puupaljaks elanud ja teistegi naiste rahakoti tühjendanud Silveri nõksud olid nahaalsed – küll luiskas ta surnud lapsest ja vähihaigusest, siis aga väitis, et sattus avariisse. Ühtlasi üritas ta võrgutada kirjanik Kati Saara Vatmanni. Too õnge ei läinud ja nimetab Silveri-suguseid mehi keradega beibedeks, kes peavad oma käitumist normaalseks.

Tänavu veebruaris tähistas Silver 40. sünnipäeva. Selleks ajaks polnud tema perekonnaliikmed Silverist kuulnud juba üle poole aasta. Silver kadus nende jaoks orbiidilt pärast Silvi Vraidi surma 2013. aasta juuni lõpus. Varem oli ta lähedastele pihtinud, et on kuulsa lauljatari silmarõõm. Seda, et ta Silvi raha tuulde loopis, ta muidugi otse välja ei öelnud.

"Ta elas ikka aastaid välismaal, vahepeal käis Eestis, aga ka perega suhtles peamiselt internetis," räägib üks naissugulane.

"Muudkui rõhutas, et tal läheb väga hästi."

Perekond hoiab targu eemale

Kuigi armastatud laulja surmast on möödas juba rohkem kui aasta, sai avalikkus alles hiljuti teada, mis mees Vraidi elukaaslane tegelikult oli. Silveri lähedaste jaoks aga see info üllatav polnud.

"Kui ma nüüd aus olen, siis pere teab, mis inimene ta on. Pigem hoiavad kõik temast eemale," tunnistab üks Silveri naissugulane.

Temale on Silver varasematel aastatel ikka kinnitanud, et on oma naisele hea mees. Millist naist Silver toona parasjagu silmas pidas, ei oska sugulane tagantjärele enam öelda. "Ju tal igas sadamas naine," kostab ta kibedalt.

"Ta on vaimselt ebastabiilne."

Silver kasvas üles ema käe all, isa peres polnud. Ema ajakirjanikega suhelda ei taha, tal olevat praegu niigi raske.

Silveri tekitatud võlgasid tagasi maksvad mehe naistuttavad teavad, et seiklejal oli probleeme kasiinosõltuvuse ning joomisega. Viimase viie aasta jooksul on Silverit mitu korda purjuspäi arestimajja viidud, sest ta ei suutnud end joobesolekus kuidagi taltsutada.

Perekonnale pihtis Silver mõned aastad tagasi, et tal olla tervisega probleeme –Parkinsoni tõbi. Samal ajal ütles ta veel tänavu eestlannale Katrile (nimi muudetud) internetivestluses, et ta põeb vähki ja elada on tal seetõttu jäänud maksimaalselt kolm kuud.

"Ta rääkis ka, et tal oli laps, kes sai Rootsis autoavariis surma. Selliste tõsiste asjadega üritas end haledaks teha, et kõik talle toeks oleks ja aitaks. Mulle väitis ta, et on vaba mees ja tol hetkel [kevadel] töötas ta Soomes baaris," räägib Katri.

Kui nad mõned kuud tagasi uuesti suhtlesid, märkis Silver, et on juba Saksamaal. Katrile on jäänud mulje, et Silver otsibki naisi, kes oleks vanemad ning materiaalselt kindlustatud. "Kusjuures ta väitis, et lapsed pole takistuseks," märgib Katri.

Vatmann üritas Vraiti hoiatada. Tulutult

Üks tuntud naine, keda Silver mitu aastat tagasi lõksu üritas püüda, oli kirjanik ja talupidaja Kati Saara Vatmann.

Toona väitnud Silver talle Facebookis, et on baarmen Londonis ja käib mõnikord harva Eestimaal.

"Kaks-kolm kuud olime kirjavahetuses, siis ta ühes oma lõkendavas kirjas teatas, et tuleb Eestisse. Kohtume ja hakkame õnnelikuks. Ma ütlesin napilt vastu, et eks tulgu külla ja vaatame teineteist silmast silma," räägib Vatmann.

Kohale jõudnud, teatas Silver, et temaga juhtus avarii, kuid tal pole Eestis ravikindlustust ning vajaks nüüd kiiresti raha haiglaravi jaoks.

"Mina erinevalt oma õnnetumatest saatusekaaslastest saatsin ta selle peale pikalt. Viskasin ta oma Facebooki sõbralistist välja ning blokeerisin ta seal ära," lausub Vatmann.

Kui Vatmann hiljem kuulis, et Silvi Vrait selle mehega suhtleb, üritanud ta lauljatari hoiatada, kuid manitsused läksid tühja.

"Väga armunud inimene teatavasti on nihkes, ega ta kuulda võtnud. Elus on kord nii, et kui sul on vaja üks ränk pettumus kätte saada, siis ka saad. Ei aita see, kui ema või sõbranna üritab sind kaitsta," teab Vatmann.

Kodu lähedalt ei murra

Vatmann nendib, et tema on oma elus juba omad vitsad kätte saanud, tal polnud vaja Silveri-taolist vigu kordama. "On üks inimtüüp, kes on hästi süüdimatult orienteeritud naudisklemisele. Nad on mängurid, nad on alkohoolikud, nad on selles mõttes täiesti keradega beibed," lajatab Vatmann.

"Süüdimatud meeslitsid! Naiste kulul elamine on elu norm, vaevalt nad ise aru saavad, et midagi valesti on."

Silveri pilte vaadates ohkab Vatmann: "Ei pea olema selgeltnägija, et mõista, et ta on üks paras elukunstnik."

Vraidiga koos elades tuulutas Silver tühjaks lauljatari rahakoti. Sama rääkis Silveriga lapse saanud Merike (nimi muudetud – toim) ka Kanal 2 saates "Radar". Tema puhul kulutas Silver põhjatumaks naise krediitkaardi ning jättis maksmata kommunaalkulud. Küll aga kehtib Silveri kohta ütlus, et hunt kodu lähedalt ei murra. Sugulastele ta teadaolevalt võlgu ei jäänud.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sang kinnitab, et Silveri aktiivsed otsingud käivad. Kõiki vihjeid kontrollitakse.

Samal teemal

28.04.2016
"Silvi oli justkui kahe näoga. Oligi kui kaks Silvit."
17.12.2015
Sõbranna Edda Paukson: Silvi Vraidi lugu oli tegelikult veel hullem, see kohtuotsus on absurd!
16.12.2015
Silvi Vraiti tappa ähvardanud mees mõisteti vangi
21.10.2014
Silvi Vraidi südame purustanud suli teine ohver: vihkan end elu lõpuni, et temaga üldse kohtusin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee