Eesti uudised

Trubetsky: Vennaskonnal tulevikuplaane pole  (2)

Kristjan Roos, 23. oktoober 2014 18:03
Tõnu Trubetsky Vennaskonna esimesel kontserdil 1984. aastal. Foto: Erakogu
30 aastat tagasi oli Eesti punkmuusikas eriline päev, sest just 23. oktoobril 1984. aastal Tallinna 49. keskkoolis toimunud punkkontserdil esines esimest korda Vennaskond.

Vennaskond esines esimesel kontserdil koosseisus Tõnu Trubetsky (vokaal), Teet Tibar ehk Tips (kitarr), Marco Rüütel (kitarr), Tarmo Kruusimäe (basskitarr) ja Andrus Lomp (trummid). Trubetsky on meenutanud, et kavas oli üheksa lugu, millest ta mäletab lugusid „Vennaskonna hümn”, „Anarhia”, „Malemaja staar”, „Lapsepõlveplika”, „Uuestisünd”, „Ma vabal hetkel võtan kätte ajalehe”, „Saabumine” ja „Rotipüüdja”. Lisaks Vennaskonnale astusid samal kontserdil üles ... (Kolm Punkti), Velikije Luki, Welders, Metallist ja M. O. T. T.

Samal teemal

Tõnu Trubetsky tunnistab Linnalehele, et koos Hendrik Sal-Salleri ja Ivo Uukkiviga on olnud taas mõttes korraldada uuesti kontsert ka Vennaskonna esimeses esinemiskohas ehk nüüdses Arte gümnaasiumis. „Aga sellest ei tulnud midagi välja, kuna kooli direktriss ei olnud huvitatud, et kool ära lagastatakse,” ütleb ta.

Bändi tegutsemisaastatest on Trubetsky jaoks kõige erilisemad esinemised olnud Soome tuuri ajal 1989. aastal Vaasas antud kontsert ja 10 aastat hiljem New Yorgi turnee ajal antud kontsert Continentalis.

Millised on Vennaskonna tulevikuplaanid? „Läbimõeldud tulevikuplaane pole,” vastab Trubetsky lakooniliselt. Vennaskonda saab 30 aasta turnee raames näha täna ja homme Tartus Püssirohukeldris ja laupäeval Tallinnas Rock Cafes. Lisaks jõuab Vennaskond 1. novembril Pärnusse Kuursaali.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee