Eesti uudised

Liviko juht Tallinna alkokeelust: iga inimene suudab ka ise otsustada (26)

Karoliina Vasli, 23. oktoober 2014 15:34
Janek Kalvi Foto: ARNO SAAR
Alkoholitootja AS Liviko juht Janek Kalvi ütleb Tallinna võimaliku alkoholimüügipiirangu kohta, et usub jätkuvalt inimeste võimesse ning õigusesse ise otsuseid langetada.

"Maailmavaateliselt on raske toetada lähenemist, et arenenud ühiskonnas jääb inimestel selleks üha vähem võimalusi," kommenteerib Kalvi Õhtulehele. "Piirangute lisamise asemel peame toetama alkoholikultuuri edendamist, eestlaste teadlikkus selles osas on kõrge, seda näitas ka avalikkuse igati õigustatud ootus avaliku alkoholi tarbimise taas keelustamiseks. Võrreldes 20 või kümne aasta taguse ajaga on toimunud inimeste hoiakutes ja käitumises suured muutused."

Ta märgib, et  alkoholipiirangutest rääkides tuleb ennekõike kaitsta lapsi, sest alkohol ei ole neile ea kohane. "Kindlasti ei ole tõstatatud küsimused Tallinna suurimad probleemid, millega tegeleda, pigem püütakse selliste ettepanekutega avalikkuse tähelepanu, kuid kahjuks jäetakse läbimõtlemata ühiskondlik kasutegur."

Paari nädala jooksul on Tallinna linnavalitsus lubanud linnavolikogule esitada eelnõu alkoholi müügi keelamiseks pühapäeviti, 300 meetri kaugusel lasteasutustest, ja lõbustusasutuste tegevuse lõpetamiseks pühapäeva südaööl.

Samal teemal

13.11.2014
Liviko juht: kiirem aktsiisitõus oleks Eesti majanduse hukatus!
31.10.2014
Liviko töötajate e-kirjavahetus: "Nüüd siis vist veel vaja Maxima murda!"
25.10.2014
Ministril tuleb Riigikogus selgitada, miks lubatakse tanklas alkoholi müüa
23.10.2014
Saku Õlletehase juht võimalikust alkokeelust: otsusel võivad olla ootamatud tagajärjed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee