Janek Kalvi Foto: ARNO SAAR
Karoliina Vasli 23. oktoober 2014 15:34
Alkoholitootja AS Liviko juht Janek Kalvi ütleb Tallinna võimaliku alkoholimüügipiirangu kohta, et usub jätkuvalt inimeste võimesse ning õigusesse ise otsuseid langetada.

"Maailmavaateliselt on raske toetada lähenemist, et arenenud ühiskonnas jääb inimestel selleks üha vähem võimalusi," kommenteerib Kalvi Õhtulehele. "Piirangute lisamise asemel peame toetama alkoholikultuuri edendamist, eestlaste teadlikkus selles osas on kõrge, seda näitas ka avalikkuse igati õigustatud ootus avaliku alkoholi tarbimise taas keelustamiseks. Võrreldes 20 või kümne aasta taguse ajaga on toimunud inimeste hoiakutes ja käitumises suured muutused."

Ta märgib, et  alkoholipiirangutest rääkides tuleb ennekõike kaitsta lapsi, sest alkohol ei ole neile ea kohane. "Kindlasti ei ole tõstatatud küsimused Tallinna suurimad probleemid, millega tegeleda, pigem püütakse selliste ettepanekutega avalikkuse tähelepanu, kuid kahjuks jäetakse läbimõtlemata ühiskondlik kasutegur."

Paari nädala jooksul on Tallinna linnavalitsus lubanud linnavolikogule esitada eelnõu alkoholi müügi keelamiseks pühapäeviti, 300 meetri kaugusel lasteasutustest, ja lõbustusasutuste tegevuse lõpetamiseks pühapäeva südaööl.