Maailm

Vnukovo juhid astusid lennukatastroofi pärast tagasi, viis inimest on kinni peetud (6)

Toimetas Kristin Aasma, 23. oktoober 2014 11:21
Lennukatastroofi põhjustanud lumekoristusmasina juht Vladimir Martõnenko vahistati.Foto: Reuters / Scanpix
Seoses lennukatastroofiga Moskva rahvusvahelisel Vnukovo lennuväljal astusid lennujaama direktor ja tema asetäitja ametipostidelt tagasi ning kinni on peetud viis inimest.

Vnukovo peadirektor Andrei Djakov ja tema asetäitja Sergei Solntsev andsid lahkumisavalduse seoses ööl vastu 21. oktoobrit toimunud traagiliste sündmustega, vahendab Interfax lennujaama pressikeskuse teadaannet. Nende lahkumispalve rahuldati.
Samal ajal on ametikohustuste täitmiselt eemaldatud lennujaama vahetuste direktor, lennujaama ekspluatatsiooniülem ja vahetuste peainsener.

Ööl vastu 21. oktoobrit põrkas eralennuk Falcon 50EX õhkutõusmisel vastu lumekoristusmasinat, mis sattus olema maandumis-õhkutõusmisrajal. Lennukis said surma kõik neli inimest, nende seas Prantsuse naftahiiu Total juht Christopher de Margerie.

Samal teemal

Juhtunu osas on algatatud kriminaaluurimine.

Lumekoristusmasina juht Vladimir Martõnenko, kes õnnetuse hetkel oli väidetavalt purjus, on kinni peetud. Samas väitis Martõnenko advokaat, et tema kaitsealune ei tarvita alkohoolseid jooke, kuna tal on krooniline südamehaigus. Seda võivat kinnitada kaitsealuse arstid ja sugulased.

Lisaks lumekoristusmasina juhile on kahtlusalustena kuriteo toimepanemises kinni peetud veel neli lennujaama töötajat: lennujaamateenistuse peainsener, kes vastutas lumekoristustööde eest, lennujuhtimiskeskuse juht, dispetšer-stažöör ja dispetšer, kes olid lennukatastroofi ajal tööpostil. Uurijad kahtlustavad, et nimetatud ametnikud ei taganud lennuohutust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee