Foto: ALDO LUUD
Karoliina Vasli 23. oktoober 2014 10:06
Tallinna linnajuhid teatasid mõne päeva eest, et pühapäeviti võiks alkoholimüügi keelata. Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein leiab, et ilma mõjude analüüsita oleks otsus ennatlik.

"Tallinnas elab kolmandik Eesti inimesi, kelle ostukäitumist sellise otsusega muutma asutakse," märgib ta Õhtulehele. "Eeldan, et enne niivõrd kaaluka otsuse tegemist viiakse läbi põhjalik ja sisuline mõjude analüüs -  millist mõju avaldab otsus Tallinna kaubandusele, elanike ostukäitumisele ning väga olulise osana Tallinna külastavate turistide ostukäitumisele. Samuti, kuidas lahendatakse olukord, kui Tallinna lähivaldadest hakatakse pühapäeviti hulgi alkohoolseid jooke ostma?"

Ta nendib: "Ilma mõjude analüüsi tegemata oleks sellise otsuse tegemine ennatlik ja võib olla ootamatute tagajärgedega."

Paari nädala jooksul peaks linnavalitsus esitama linnavolikogule eelnõu alkoholi müügi keelamiseks pühapäeviti, 300 meetri kaugusel lasteasutustest, ja lõbustusasutuste tegevuse lõpetamiseks pühapäeva südaööl.