
Teisipäeval peeti linnavalitsuse istungisaalis tervisekoalitsiooni (linnajuhid ja valdkonna eksperdid) laiendatud koosolek.
Istungi avanud linnapea Edgar Savisaar rõhutas, et linnavõimud ei saa kellegi viinavõtmisele kätt ette panna, küll aga saavad nad koostöös teha alkoholi kättesaamise ja tarbimise ebamugavamaks.
Konjunktuuriinstituudi korraldatud kooliõpilaste hulgas terviskäitumise uuringu tulemused näitasid, et esimest korda on alkoholi proovinud enne või 13aastaselt 66 protsenti poisse ja 55 protsenti tüdrukuid, neist purju on end joonud 28 protsenti.
"On vaja jõulisi samme, et õpetada noori hindama terveid eluviise, anda neile oskusi õigete valikute tegemiseks, kaasata neid organiseeritud tegevustesse enesehinnangu suurendamiseks ja eesmärgistatud eluks," ütles Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing.
Paari nädala jooksul peaks linnavalitsus esitama volikogule otsuse eelnõu alkoholi müügi keelamiseks pühapäeviti, 300 meetri kaugusel lasteasutustest, ja lõbustusasutuste tegevuse lõpetamiseks pühapäeva südaööl.
Eilsel linnavalitsuse pressikonverentsil rõhutas abilinnapea Merike Martinson, et aina räägitakse statistikast ja kogutakse andmeid, aga ei võeta tarvitusele mingeid meetmeid, et vähendada alkoholiga seotud autoõnnetusi, uppumissurmi ja pereprobleeme.
"Tõepoolest, esmaspäeva hommikul on autoroolis joobes isikuid ehmatavalt palju, kindlasti loodame, et pühapäevane alkoholimüügikeeld aitab seda vähendada."
300 meetri kohta uuriti temalt, et kas siis näiteks Solarise keskuse toidupoes peaks müügi üleüldse keelama, sest lähedal on koolid.
Martinson möönis, et 300 meetrit on küllaltki range, täpsed tingimused tuleb üle vaadata. Küll sõnas ta, et näiteks Prantsuse lütseumi vahetus läheduses Tõnismäel on viinapood. "Seal näeb tihti purjus inimesi, elav halb reklaam."
Linnakantselei õigusdirektor Priit Lello märkis Õhtulehele, et teatud piirangud saab omavalitsus kehtestada, aga kas ka nii, et ühel päeval nädalas viinamüük keelata, peab ta ka ise veel seaduspügalate põhjal analüüsima.
Kommentaarid (42)