Eesti uudised

Ebola hirm võttis raha Baltimaade piimatootjatelt (10)

Teele Talve, 23. oktoober 2014, 07:00
Euroopa Komisjon külmutas Soome ja Balti riikide piimatootjatele mõeldud toetuse.Foto: MARI LUUD
Euroopa Komisjon külmutas Balti riikide ja Soome piimatootajatele mõeldud toetused ning üle vaadatakse ka põllumajandusele mõeldud eelarve tervikuna.

Soome rahvusringhääling Yle teatas eile, et toetused, mis olid mõeldud Soome ja Balti riikide piimatootjatele, on praegu külmutatud.

Samal teemal

Yle andmetel on Euroopa Komisjonil kavas Euroopa Liidu eelarve uuesti üle vaadata ning teha kärpeid põllumajandusele mõeldud eelarves, seda selleks, et toetada Ebola ohuga võitlemist.

Põllumajandusminister Ivari Padar möönab, et eelmisel nädala Luksemburgis Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel oli arutuse all piimatootjate saatus. Osalised mõistsid piimatootjate toetamise vajadust ja Euroopa Liidu tasandil tegeldakse selleks võimaluste otsimisega.

Padar sõnas, et eelmisel nädalal toimunud Euroopa Komisjoni eelarvekoosolekul langesid komisjoni prioriteedid kahjuks välispoliitika poolele. Liikmesriikide põllumajandusministrid tegid kõik endast oleneva, et otsus põllumajanduse poole tuua, lisas ta.

Minister kinnitab, et toetuste saamiseks tehakse tööd kõvasti ning hingega. "Iga päev pingutame selle nimel, et homne oleks parem," ütleb ta.

Kuigi Soome põllumajandusminister on olnud väljaütlemistega toetuste suuruse kohta julge, ei hakka Padar kindlaid summasid lubama.

Kuna aasta on peagi lõppemas, siis ei ole selle aasta eelarves võimalik väga laveerida. "Olulisemaks pean seda, et toetused jõuaksid põllumeesteni külvi ajaks ehk siis kevadel," märgib Padar. Ses osas teevad Soome ja Balti riigid omavahel koostööd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee