Üksikvanem tegutseb

Üksikvanema blogi: kui tulemas on teine laps…

Gätlin, 27. oktoober 2014, 12:14

23 KOMMENTAARI

k
Kristel/ 3. november 2014, 09:47
Bogid-foorumid-pargis pläkutamised teiste "omasugustega" appi, kust võetakse selleks aeg? Ja siis räägitakse masendusest ja midagi ei jõua, Jah, kui ainult elad teiste muresid läbi või võtad etaloniks teise rõõmud-see ajabki hulluks. Ja vahetada mõtteid teistega, aga see nagu mingi kommunieluks muutunud: ma rase, ma ka, mul iiiveldab, mul mite, siis edasi sünnitus ja siis mõõdetakse lapsi omavahel igas asjas ja igat pidi. Õpetagu lapsed potil käima ja jääb raha ja aega veel topelt üle selle "suhtlemise" asemel.
a
Apple/ 3. november 2014, 21:02
Ma eeldan, et sul pole lapsi. Lapsega kodus olemine võib hulluks ajada. Neli seina ja suhelda pole kellegagi. Suhtlemine hoiab ära depressiooni. Kõige lihtsam ongi saada endale sarnasega jutu peale...Äsjasünnitanud vahetavad haiglas muljeid. Foorumis samal päeval sünnitanud võrdlevad oma lapsi. Teiste murede ja rõõmude jagamine teeb meid inimlikuks, näitab, et meil on olemas ka empaatia teise inimese vastu. See ei ole sugugi halb asi...
c
Caulfield/ 3. november 2014, 07:57
Kui kuklas on teadmine,et sünnitad nii palju lapsi kui üles suudad kasvatada,siis milles probleem?Kui jätkub aega,tahtmist,armastust ja vahendeid.Tean perekonda kus ema õlgadel on kogu kodune elu ja lapsed,isa on ärimees ja hommmikust õhtuni tööl,hea kui öösel koju magama jõuab.Pmst.teda ei eksisteeri laste elus ja teda ei huvita ka.Mis vahet siis seal on kui on üksik hakkaja ema kes kellelegi loota ei saa ja ise toime tuleb või "perekond" kus ema ikka loodab ja loodab ja elab pidevas stressis
l
lihtsalt arvamus/ 30. oktoober 2014, 15:55
Ei ole kõik nii lihtne, et lõdva püksikummiga naine või nii. Olen üksikema ja mul on 2 last, teadlikult. Mul on kaks kõrgharidust, töötanud juba varaset lapsepõlvest peale suviti, hiljem täiskasvanuna vahel lausa mitmel kohal. Kõik oma korterid pangalaenuga ostnud ja maksnud kinni.Kõvasti õppinud ja tööd rabanud.Olen 40-dates, pidudel olen terve elu jooksul võib-olla üldse 10 korda käinud. Vaba aeg, kui üldse on olnud, on see kulunud kodustele majapidamistöödele, lapsega tegelemisele, teatris, näitustel käimisele, reisimisele või lihtsalt teleka vaatamisele. Miskit pole sülle niisama kukkunud. Kui küsite, et kuidas siis 2 last ja üksikema? Siis vastused lihtsad: esimesel korral kohtasin elu armastust, aga hiljem selgus, et on abielus. Pettusin ja solvusin kohutavalt, tänaseni on raske andestada. Teisel korral arvasin, et eesti mees, tubli ja töökas.Lühikese kooselu jooksul sain selgeks, et ta ei tahagi ülde tööd teha, rääkimata mingist elementaarsest vastutusest vms.Hea, et kooselu jäi lühikeseks aga kui seda poleks olnud, poleks ma ka teda päriselt tundma õppinud.Lapse sündides olid ainult lubadused, aga tegelikkuses on kujunenud nii, et näiteks terve aasta jooksul ei ole lapse isa küsinud, kuidas lapsel läheb?on tal süüa? on ta terve? Vot nii... Muidugi on tore vaadata, kui on terved perekonnad. Enda puhul lepin olukorraga, tähtis on see, et oleks tervist ja tööd, jätkuks lastele armastust ja sööki lauale. Muus osas mul illusioonid puuduvad.
l
Lõdva/ 31. oktoober 2014, 21:05
oled siiski ja ära jutusta siin oma möödund unenägu
S
Hoiatuseks neidudele./ 2. november 2014, 12:10
Siit tuli välja, et teise lapse isa----Eesti mees, tubli ja töökas.... jne. Järelikult esimese lapse isa ei olnud EESTI MEES. Oli vaid tõmmu ilueedi----lurjus, kes oskas kaunil Eesti tüdrukul pea segamini ajada ja süüdimatult ära kasutada. Kallid naised ! Ärge otsige ELU ARMASTST tõmmude aferistide hulgast. See on just-kui fata-morgana---tabamatu unistus, mille püüdmisega mängite maha kogu oma eluõnne. Õiged EESTI MEHED ei vali omale naiseks ka miss maailma mõõdus kaunitari, kes on lasknud endasse pumbata lõunamaiseid rämpsgeene.
Õ
:)/ 28. oktoober 2014, 10:57
Õnne kõigile tublidele emadale ja nende lastele :)
ü
üks blogi jaburam kui teine/ 27. oktoober 2014, 20:14
Loen õhtulehte meelelahutuseks, et pääseda a la Ukraina, koolitulistamise, ebola, Afkaani või Eesti poliitikute lolluste eest. Aga no andke abi need blogid on veel masendavamad, kui kõik jubedad maailmasündmused. Maalikene, edu sulle ja palju õnne teise lapse puhul, paljud ei saa lapsi. Nende seas on vanemaid emasid, isasid, kes annaksid ükskõik mida, et lapsi saada, aga loodus on vastu. Sinu suhtes on helde olnud, aga otsus on siiski vale. Jah sa oled õnnelik ja sul on tulevikus tugi, aga mida sa annad ja näitad lastele??? Peremudeli, mis ei TÖÖTA. Puudub isafiguur, kes oleks toeks ja aitaks. Koolis peavad tihti vastama küsimusele- ma ei tea oma isast. Rahalised raskused, laste psühhilised traumad, mille all kannatavad tulevikus õpetajad... Loodan. et su elu tuleb vasrti normaalne mees, kes oleks nõus kasvatama võõraid lapsi. Minu meelest oled teinud karuteene, nii endale kui lastele. Igaluhul edu ja loodetavasti palju armastust tulevikus.
t
to maali/ 27. oktoober 2014, 19:34
Siis tuleb ikka hoolega isakandidaati valida mitte iga suvakaga voodisse pugeda!
m
maali/ 27. oktoober 2014, 20:00
ma ei ole kusagil neid kandidaate näinud kelle vahel saaks valida, öölokaali ma neid otsima ei lähe
t
Tartu/ 30. oktoober 2014, 17:26
Kunstseemendus on lahendus . Ülejäänu kummiga !
t
to maali/ 27. oktoober 2014, 19:34
Siis tuleb ikka hoolega isakandidaati valida mitte iga suvakaga voodisse pugeda!
k
keegi/ 27. oktoober 2014, 18:33
Olen lugenud sisutühjasi artikleid..aga see..come on!

k
Kägu/ 27. oktoober 2014, 15:01
Üksikvanemana teine laps saada on võimalik kui oled rikas.Teisel juhul lihtsalt lõdva püksikummiga.
m
maali/ 27. oktoober 2014, 17:39
eks eestis on kõik lõdva püksikummiga kes lapsi tahavad sest issid panevad ju kohe ajama, ei taha kohustusi
n
Naine/ 28. oktoober 2014, 14:20
ISAD ei pane kunagi minema... Palun mitte tõelisi isasid ja üheöösuhte otsingutel / lõbujanuseid töllakaid omavahel segi ajada.
q
QQQQ/ 27. oktoober 2014, 14:40
Tuleb jalad koos hoida ja ongi probleemile lahendus.
t
TriiN/ 27. oktoober 2014, 14:38
Ma ei saa aru!
Pealkiri " Üksikvanema blogi: kui tulemas on teine laps ..."
Sa juba oled ükskikema, kust sa selle teise lapse said ja milleks?
Terve see jutt on kopeeritud kuskilt a la tarka lapse kasvatus juttu!?
Mul on ka kaks last. Esimene neist sündis tõesti nii et olin täitsa vallasema. Olime pojaga kahekesi pea 4 aastat, siis tuli minu ellu teine mees ja meie perre sündis veel üks laps.
m
maali/ 27. oktoober 2014, 17:39
aga kõigil nii ei lähe
ü
üksikvanemal võiks olla/ 27. oktoober 2014, 13:09
bizdetsi asemel mõistuseraasukest
Miks omi lapsi niimoodi vihata ? Ühe lapsega juhtub kui mees on korralik,asine ja tõsine ning tõmbab hõlmad vöövahele . Paneb oma käopoja püksi tagasi,aga teine ja kolmas ja ...... laps.
Vased lapsed,milles nemad süüdi on.
h
Hmm/ 27. oktoober 2014, 12:54
Lapsi teadupärast üksi ei muretseta.
h
haha/ 27. oktoober 2014, 14:53
Naisel on kerge üksi lapsi muretseda ju, läheb klubisse ja ajab pepu püsti ja püksid maha ja varsti juba ongi rase.
m
Miks peab keegi aitama?/ 27. oktoober 2014, 12:38
Saan aru kui üksikvanemaks saadakse- jäädakse 1 kord ja ühe lapse jaksab iga normaalne inimene ka üles kasvatada. Teise lapse muretsemine üksikuna, on juba teadlik valik ja seega peaks olema igati läbi mõeldud ka kõik sellega kaasnevad probleemid ja mured. Kui pole võimalusi, siis lihtsalt ei saa endale seda luksust lubada - nii lihtne see elu ongi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee