Üksikvanem tegutseb

Üksikvanema blogi: kust saab üksikvanem abi ja toetust?

Gätlin, 22. oktoober 2014 12:59

15 KOMMENTAARI

K
!/ 23. oktoober 2014 06:23
Kuskilt ei saa abi. Olen kasvatanud oma lapsed üksi 18 aastat. Ise peab hakkama saama, kui just mõni hea inimene ei aita. Eesti riik, kohtud ja kohtutäiturid ei suuda midagi, rääkimata lastekaitsest. Siin ei ole muud soovida, kui jõudu ja küll hakkama saate. Raske on, aga seda magusam lõpuks see võit on. Lapsele on tähtis see armastava ema, ükskõik kui raske ka ei oleks. Sealt tuleb emale jõudu olukorrast välja pusida.
y
yll/ 22. oktoober 2014 20:39
katseklaasilaps on tahtlik valik. aga üldjuhul tehakse lapsi kahekesi.
h
hmmm/ 22. oktoober 2014 20:35
ilmselge reklaam ühele MTÜ-le, kes toetab noori emasid. Veelkord - ainult noori emasid. Seega on ka pealkiri eksitav, kuna see MTÜ ei toeta näiteks 27 aastast üksikema või veel hullem - üksikisa. Keegi ei toeta üksikvanemaid - ei riik, kohus, kohtutäiturid ega keegi muu.
e
Esta/ 22. oktoober 2014 20:07
Riik ja eesti ühiskond ei soosi üksikvanemaid! See ettekujutus on vale. Olles saatuse tahtel kahe lapse üksikvanem, olen nende kõrvalt suutnud omandada ülikooli hariduse, saada hea töökoha ja rajada hea kodu. Minul polnud võimalust kellegile toetuda. Sotsiaalosakonnas öeldi omal ajal, et saan 50 krooni rohkem kui on lubatud toetuse saajale. Põhimõtteliselt visati mind sealt välja. Noore ja rumalana ei osanud ka enda õiguste eest seista. Mitu aastat ma ei saanud endale korralikult välja magamist lubada, puhkust ja isegi täis kõht jäi tihti unistuseks. Päeval käisin tööl kui lapsed olid lasteaias, Öösiti õppisin või kudusin ja õmblesin tellimus töid. Kõige selle juures oli kurb inimeste silmakirjalikus ja suhtumine. Üksikvanemana tundsin end katkuhaigena. Ma olin midagi halba, keda pidi tagarääkima, keda pidi avalikult solvama ja ka lapsed ei jäänud sellest puutumata. Nüüd vaatan neid solvajaid, kes on keskealised, ülekaalulised ja kibestunud inimesed Nad on elus täpselt seda saanud, mida mulle omas õeluses soovisid. Enne kui kedagi hukkamõistate, siis arvestage, et kõik tuleb ringiga tagasi.
7
7-lapse ema to:Esta/ 27. oktoober 2014 18:32
m
miks/ 22. oktoober 2014 19:34
Järjekordne silmakirjalikkus. Miks ei kuulunud vanaema pere juurde? Muidugi võis viga olla ka Sinu emas, kes ei saanud vanaemana hakkama. Kuid siin on asi üldistavas ideoloogias: oioi olen üksikema. Täiskasvanud lapsed ei saa enam kuidagi vanematega koos elatud. Veresugulusel rajatud suurpere (mitte parlamendiseaduste alusel) on see kõige õigem pere, kulla üksikvanem. Oled oma ema laps ja abi ning toetus tuleb temalt kui Sinu vanemalt.
t
tiia/ 22. oktoober 2014 18:07
Ega ei pea ju sünnitama, kui ei ole enda elus kindel. lapse kasvatamine algab ikka lapsele normaalse teise vanema leidmisest. Lapse sünnitamine ei ole maailma ime, et kohe peavad lapsed iga mehega olema. Vanemad vastutavad eelkõige lapse eest.
i
ivo/ 22. oktoober 2014 17:48

7
7-lapse ema/ 22. oktoober 2014 16:35
Mul on lihtsalt kahju lugeda sellest kuidas üksikvanemad peavad üksi hakkama saama ja siis,saavad viimasel hetkel abi kui asi hullemaks läeb.Kuradi mehed küll ma ütlen täpselt nende põhimõte võta üks ja viska teist.Soovin üksikemadele ja üksikisadele palju edu ja tublidust ning vastupidamist!
a
Anu/ 25. oktoober 2014 18:51
Äriplaan läks vett vedama? Plaanisid kirjaoskuse asemel titeteoga läbi lüüa, aga saripaljunemine ei osutunud jätkusuutlikuks projektiks?
7
7-lapse ema to: Anu/ 27. oktoober 2014 18:28
Mis äriplaanist sa räägid ja mis kirjaoskusest ning saripaljunemisest?? Teadmiseks et,mina ei ole üksikema vaid mul on mees kõrval juba 12 aastat ja sellest 7 aastat oleme abielus.Arvasid tõesti et,ma tegin lapsi selleks et,kui mees mu maha jätab et,siis,temalt lasteelatusrahad välja nõuda???Ei ei teinud selleks vaid hoopis selleks et,nad korralikult ülesse kasvatada koos abikaasaga.Meie suudame oma lapsed ülesse kasvatada sest,me käime mõlemad tööl ja palgad on meil head ning puudust meil mitte millestki ei ole.
o
olin ka üksikvanem/ 22. oktoober 2014 15:05
Kahjuks eesti riik ei hooli oma rahvast ja kidlasti mitte üksikvanematest. Jäin ka kahjuks saatuse tahtel üksikemaks ja ainuke toetus mis ma sain oli närune €19 lisaks selle närusele €19. Kas see on siis mingi toetus? Narrimine vaid! Õnneks kolisin eestist ära,riiki kus kui maksad/maksid makse,saad ka toetust kui vaja. Ja nüüdseks elu super. Eestis vaid vireled!
a
Anu/ 25. oktoober 2014 18:50
Kellele sa seda last kasvatad? Endale või riigile? Mis ajast on laps teenimisvahendiks?
a
aga/ 26. oktoober 2014 19:48
Miks siis vingutakse,et iive langeb? Ei muidugi teeme lapse ikka endile kasvatada aga alati ei lähe ju nii kuidas sina tahad või mis? Kõik üksikvanemad pole üksi kuna seda ise tahtsid!? Nii kibestunud ja õel ei tasu alati olla.
l
Loogika puudub!/ 22. oktoober 2014 14:46
Riik soosib üksikvanemaid! Kahe vanemaga peres riik ei taga lapsele 355 eur. kuus, küll aga saavad seda luksust lubada endale katkised pered.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee