Eesti uudised

LÕHUTUD PERED: Jehoova õiguskomitee võtab surematuse ja suguseltsi

Eesti Ekspress, 21. oktoober 2014 20:22

36 KOMMENTAARI

<
22. oktoober 2014 18:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
Pets/ 22. oktoober 2014 19:32
nüüd ajasid küll midagi sassi, Jeesust nemad ei tunnista, ainult nö isa, mitte poega, see ongi nende ja tavakristlaste vahe.
o
On neidki igasuguseid/ 22. oktoober 2014 21:56
Karglejad ja lärmajad on nelipühilased, samuti Elu Sõna. Jehoovatunnistajad ei käratse, nende koosolekud on vaoshoitud ja lolliks ei minda.
ä
ära seleta/ 22. oktoober 2014 22:49
räägid nagu ise oleksid mingi segane. minagi sealt pärit ja sealt ära tulnud. ja on mis on, nii lolli juttu ei ole vaja ka ajada. seal ei karju küll keegi ning konkreetset liikmemaksu ka ei ole. suva mis sa kasti paned või ei pane.
n
nonii/ 22. oktoober 2014 17:12
Olen ise olnud tunnistajate hulgas, nüüd enam mitte..kahjuks. Mina tohin küll oma perega lävida, see on ikka oma pere valik. Raitar on üks väike valetajast ussike :D
Perega ei keela küll keegi suhelda!!
k
keelab küll/ 22. oktoober 2014 23:05
mõned küll suhtlevad, aga selle peale hästi ei vaadata, peetakse ikkagi ohtlikuks. ma ei tea kas raitar valetab või ei. kunagi varemalt oli tema onu ka eemaldatud. ometi vanemad suhtlesid temaga. emast ma otseselt ei tea, aga isa küll suhtles. suhtlemine on üldiselt keelatud, aga kui mõned pereliikmed ikkagi suhtlevad siis selle pärast pereliikmeid eemaldama kogudusest ikka ei hakata.
m
Mis ei / 22. oktoober 2014 14:58
või suhelda. Nad ei tunnista ei lapsi, ei lapselapsi. Ei mingeid sünnipäevi ja muid nn. ilmalikke päevi. Kõige hullem on lasteaias, kui teistel lastel on jõulud, emade-isadepäevad, siis neil ei või midagi olla.
Kes küll sellise värgi välja mõtles, eks seal raha taga ole. Igal kirikul on ju oma liikmemaks.
u
usklik/ 22. oktoober 2014 14:24
50% on tõendeid et maailm loodud kellegi poolt ja sama palju selle vastu..
Jehoovakad on isklikult toredad inimesed, kes mingite Ameerika vanaonude arvamuste käes vangis. Sealt tulevad uued ajakirjad-käsulauad ja siis neid arutatakse käsu korras.
Aasta tagasi tegid nad isegi endile oma piibli(tõlke). Keegi ei tea mis täpselt isa jumalanimi-Kas need neli tähte tähendavad Jehoovat?--võib olla. Ainult 1 nimi on meile teada antud-Jeesus`!! Kes teda usub-saab taevasse. Jehoovakad ongi igavese lu nagu endale monopoliseerunud-siit ka nende omapärane käitumine. Kui oled tunnistaja on sul keelatud täisajaga töötamine-pead 1 päeva nädalas kindlasti kuskil kuulutama. Jne.
Paluks kõiki usklike siin mitte solvata. Ka meie palume iga pühapäev kirikutes oma riigi ja rahva eest.
k
22. oktoober 2014 14:57
kas sa tõesti ei ole lugenud biiblit, et sa ei tea isegi jumala nime, no mis usklik sina küll oled
e
ei ole kelatud/ 22. oktoober 2014 22:55
täisajaga töötamine. paljud, enamasti rumalavõitu õed, arvavad, et töötavad osalise ajaga, et siis on võimalik rohkem kuulutustööle pühenduda,
s
silmad pärani kinni/ 22. oktoober 2014 13:04
kas tõesti arvate , et meie läänemaailm on usuvaba? see uus usk on satanism ei muud, kõik viimased arengud vaid kinnitavad seda
või vaidleb keegi vastu?
m
MINA/ 22. oktoober 2014 11:17
KÕIK NEED USUSEKTID ON PARAJAD SEKTID. Valetavad ja varastavad Äriettevõte, kes lollikeste käest raha petavad Antku lastele koolis parem seasliha süüa, aga ärgu käigu ja rääkigu, et jumal ei luba sealiha süüa
j
20. detsember 2014 10:18
Jehoova tunnistajatel on lubatud sealiha süüa :)
u
22. oktoober 2014 11:06
usuhullud,kes valetavad varastavad ja jne sellega on kõik öeldud

H
*/ 22. oktoober 2014 10:54
Haiged inimesed need jehoovatunnistajad:S
m
mähh/ 22. oktoober 2014 10:28
kas jehoova tunnistajad on ka kooseluseaduse vastased, et neid nii kõvasti materdatakse?
a
arvaja/ 22. oktoober 2014 10:14
Kõik surevad, kuulu kuhu tahes. Pole vaja end igasugustega siduda.
k
käisin/ 22. oktoober 2014 10:09
kunagi seal huvipärast vaatamas...ja see mida ma nägin oli küll väga kaugel jumalast....pigem väga mina keskne jutt..pastorilt.ja siis see kui nad saavad uue liikme juurde kohe pannakse kuskile mingi märge kirja....mina saatsin nad kukele....kui tulid lootuses minu juurde et ehk tulen teinekord veel....ja veel see ka et nad usuvad et saavad kohe patust puhtaks kui ära surevad ja paradiis on nende jaoks...esiteks on see liiga lihtne nii mõelda ja teiseks kaotaks inimkond oma mõtte kui see nii oleks....ja muidugi see tõde mis eilsest radari saates välja tuli....andke andeka no mida...see jumal on järelikult neil ikka väga kuri tegelane kui selliseid asju nõuab...ja inimestega suhtlemisel on ka neil suured probleemid kui julged välja käia oma arvamuse lükatakse see kohe ümber.....ühesõnaga punt mõttetuid tegelasi!
j
jah/ 22. oktoober 2014 10:00
see Issanda loomaaed on küll suur,et sellised jehoovatunnistajad üldse lubatakse omapead toimetada,miks selliseid poolemeelseid vangi ei panda?
T
?/ 22. oktoober 2014 09:56
Teada vark need ongi usu hullud kes pevad koik minema hullu arsti juurde vaga haige vark napakad aind hullud kaivad seal kirikus normaane sinna ei lahe kui ei taha saada ajupestuks
k
Kaks külge/ 22. oktoober 2014 07:39
Huvitaval kombel on jehoovakate seas üliturvaline olla. Kui nendega kaasa määgida, siis saad osaleda nende seltskonnaüritustel ja leida tutvusi. Kuid jah, see usk neil.... Jah, ma olen tundnud väga toredaid jehoovatunnistajaid, kellega sai maad ja ilmad kokku jutustada ning rattamatkadel käia nii, et religiooni eriti jutuks ei võetud. Aga fanaatilisem osa.... Ma üks periood olin ise eluprobleemide tõttu kaalumas selle usu vastuvõtmist ja õppisin nende juures. Vot see fanaatilisem osa tahaks seada sisse totaalse kontrolli, kus isegi inimese asend magamise ajal on paika pandud ja kus templites tuuakse vereohvreid.
u
usu/ 22. oktoober 2014 10:10
see turvatunne on näiline....ainult eksi nende reeglite vastu ja kogu turvalisus kaob!

r
Radist/ 22. oktoober 2014 03:58
Ei tasu mu kommentaare kustutada, Õhtulehe toimetaja! Vajadusel lähen kasvõi kohtusse välja. Kordan oma väidet uuesti ja selgemalt: usulahud teevad analoogset propagandat kui parteid.
(Tõesta, lugupeetud meedialipulaev, et mu mõttekäik on väär või mingite reeglite vastane)
h
hale krisna, tsort poberii pasaalusta, hale vatsanaabe/ 22. oktoober 2014 03:12
psalm: Ja kui sina minu juurde tuled, saad sina õndsaks Kristuses
psalm: Ja kui sina minu juurde ei tule, saad sina äraneetud saama
f
fgf/ 21. oktoober 2014 23:42
Jehova is Bullshitt. Teie jehoovadega juhtub sama pärast surma mis kõigi inimestega. Arvate, et pärast surma saate päästetud kuhugi ? Pärast surma pole kellegil enam midagi, ainult tegelik elu jääb elamata.
n
21. oktoober 2014 23:18
Need jehoovakad ainukesed . Kõik need nn kristlikud ususektid tuleks keelustada ja esinumbrid kohtu alla anda. Pühapäeva koolides õpetatakse juba eelkooliealisi lapsi kõike lubamisega ja ainukese emana isana kristust kelle poole pöördudes saavad kõik halvad teod kohe heastatud . Nii kasvatatakse ainult üles oma tegude eest mitte vastutavaid kodanikke kui jumala arm on koheselt ülim .
p
Patutu visaku esimene kivi/ 21. oktoober 2014 23:03
Nagu hiljuti selgus, on eesti rahvas konservatiivne ja jumalakartlik. Kes veel pole usklik, siis see tuleb selleks lüüa. Seksuaalvähemused kolivad ära vabama ühiskonnaga riikidesse. Vaat siis saab Eestist üks jumalariik!
p
Patutu visaku esimene kivi/ 21. oktoober 2014 23:03
Nagu hiljuti selgus, on eesti rahvas konservatiivne ja jumalakartlik. Kes veel pole usklik, siis see tuleb selleks lüüa. Seksuaalvähemused kolivad ära vabama ühiskonnaga riikidesse. Vaat siis saab Eestist üks jumalariik!
k
Kui/ 21. oktoober 2014 22:56
ma ajalugu meenutan,siis Hitleri-Saksamaa oli paljudes asjades eeskuju vääriv riik!Peded ei olnud soositud ja needsamused jehoovatunnistajad paigutati koonduslaagritesse.Viimastel aastatel ongi jehoovakad maha rahunenud.Enne ei saanud tänaval käiagi,ilma,et kaarnakari kallale ei oleks kippunud oma lollakate vahitornide ja ärgake-ega.
r
Räägi välja siis kogu tõde/ 21. oktoober 2014 22:59
Hitleri vihkas siiski kõige enam juute!
a
Armageddon/ 21. oktoober 2014 22:51
"Harmagedoon"?????
Mis loom see veel on, ajakirjanik?
e
englishman/ 22. oktoober 2014 06:25

j
Jah/ 21. oktoober 2014 22:13
Need jehoovatunnistajad on min u meelest täitsa jubedad inimesed.Mind on püütud värvata juba mitmeid kordi,kuid lõpuks sain need "lambukesed" oma korteriukselt alatiseks ära saadetud,kuid Tartus oli selline juhus,et hulk aastaid tagasi,kui oli sugulasel külas,astus minu juurde tänaval üks naisterahvas ja asus mind jehovistiks poöörama,esialgu rääkisin temale ilusasti oma arusaama jumalast,kuid kui ma ikka jäärapäiseks jäin,sai proua päris pahaseks ja nimetas mind saatana teenriks,siis lõppes ka minu viisakas kannatlikkus ning ma ütlesin talle,et uskugu keda tahes,kuid ärgu pesku teiste,siinjuures minu,ajusid ja kõndisin oma teed.Arvan praegugi,et need inimesed teenivad mitte jumalat,vaid petsebulbi ennast ja ei tea,kas mul on kahju nende ohvritest või siis pole.Iga inimene teeb ikkagi seda,mida kavatseb,usun,et mina ei oma kohtuniku rolli selles küsimuses,selleks on universum.
j
Jah/ 21. oktoober 2014 22:13
Need jehoovatunnistajad on min u meelest täitsa jubedad inimesed.Mind on püütud värvata juba mitmeid kordi,kuid lõpuks sain need "lambukesed" oma korteriukselt alatiseks ära saadetud,kuid Tartus oli selline juhus,et hulk aastaid tagasi,kui oli sugulasel külas,astus minu juurde tänaval üks naisterahvas ja asus mind jehovistiks poöörama,esialgu rääkisin temale ilusasti oma arusaama jumalast,kuid kui ma ikka jäärapäiseks jäin,sai proua päris pahaseks ja nimetas mind saatana teenriks,siis lõppes ka minu viisakas kannatlikkus ning ma ütlesin talle,et uskugu keda tahes,kuid ärgu pesku teiste,siinjuures minu,ajusid ja kõndisin oma teed.Arvan praegugi,et need inimesed teenivad mitte jumalat,vaid petsebulbi ennast ja ei tea,kas mul on kahju nende ohvritest või siis pole.Iga inimene teeb ikkagi seda,mida kavatseb,usun,et mina ei oma kohtuniku rolli selles küsimuses,selleks on universum.
o
Oinas/ 21. oktoober 2014 21:41