Videod

VIDEO: Ebolasse nakatunud Hispaania medõde kuulutati terveks (1)

Õhtuleht.ee, 21. oktoober 2014, 14:26
Foto: Reuters / Scanpix
Madriidi haigla teatel õnnestus neil Ebolast terveks ravida 44-aastane medõde Teresa Romero. Tema abikaasa on aga senini haiglas karantiinis ning mees süüdistab Hispaania võime suutmatuses tegeleda Ebola probleemiga.

44-aastasele Teresa Romerole manustati Ebola läbi põdenud haigetelt võetud antikehi ning haigla teatel lõppes raviprotsess edukalt.

Küll on aga siiani hospitaliseeritud Romero abikaasa Javier Limon, kes tegi haiglas olles pöördumise, kus ütles, et kui ta seni keskendus oma paranemisele, siis nüüd on ta võtnud eesmärgiks võidelda kuni viimase veretilgani Ebolasse nakatunud inimeste õiguste ja väärikuse eest.

"Ma lähen kohtuni välja, et tõestada, kuivõrd kehvasti on Hispaanias korraldatud Ebolasse nakatunud inimeste ravi," rääkis ta.

Probleem on selles, et kuigi Limonil oli selged nakatumisnähud, ei diagnoositud tal kohe Ebolat ja hiljem süüdistasid ametivõimud teda ennast hooletuses. Praegu on Hispaanias 15 inimest, kes on meedikute vaatluse all ja kellel kahtlustatakse võimalikku nakatumist.

Samal teemal

22. oktoober 2014, 23:47
WHO: ebola on nõudnud 4877 ohvrit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee