Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid kavandavad 180eurost hambaravihüvitist (10)

Toimetas Geidi Raud, 21. oktoober 2014 13:38
Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) soovib täiskasvanute hambaravihüvitise kehtestamist 180 euro ulatuses kolme aasta kohta ja kavandab muuta selleks ravikindlustusseadust.

"Täiskasvanutele mõeldud hambaravihüvitise kehtestamine on hädavajalik ja seda kinnitab asjaolu, et möödunud aastal vajas hambaravi esmaabi tuhat inimest rohkem kui planeeritud," ütles SDE juhatuse liige Heljo Pikhof pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et suurel osal inimestel ei ole majanduslikult võimalik hambaarstil käia, kuid hammaste ravimata jätmine on inimese jaoks süvenev terviserisk, mis toob hiljem kaasa ka riigile täiendavaid kulutusi.

SDE hinnangul on täiskasvanu hambaravi mõistlik toetada 180 euroga kolme aasta kohta, et inimene saaks hüvitist hammaste kontrolliks ja raviks paindlikult tarvitada.

"Lisaks tuleb võimaldada pensionäridel kasutada senist kolme aasta kohta ette nähtud 255 euro suurust proteesihüvitist ka hammaste raviks, et keskeas inimesed ei peaks hammaste raviga ootama nii kaua, kuni enam hambaid suhu ei jää," lisas Pikhof.

Täiskasvanute 19eurone hambaravitoetus kaotati haigekassa eelarvest 2009. aastal. Hambaravi on tasuta alla 19aastastele isikutele. Lisaks toetatakse ligi 29 euroga lapseootel naiste ja alla aastase lapse emade hambaravi.

Samal teemal

09.08.2014
Heljo Pikhofi sõnul jätab hambaravi kättesaadavus maakohtades soovida
30.06.2014
Hambaarstid: Eestis jääb vajaka vabatahtlikust kindlustussüsteemist ja riiklikust ennetustööst
30.06.2014
Eestlaste üha rohkem lagunevad hambad sunnivad hüvitistesüsteemi muutma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee