Eesti uudised

Löfven Tallinnas: Rootsi jätkab koostööd NATOga, millega ei kaasne artikkel viie järgimise kohustust (1)

Toimetas Geidi Raud, 21. oktoober 2014 11:10
Eile kohtus Rootsi peaminister Stefan Löfven Soome presidendiga.Foto: Reuters / Scanpix
Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Tallinas ametlikult Rootsi uue peaministri Stefan Löfveniga. Kolme aruteluteema hulgas oli ka julgeolek Läänemere regioonis.

"Mul on hea meel, et Eesti ja Rootsi seisukohad on julgeolekupoliitiliselt väga sarnased ja me näeme ühiselt neid ohte, mis meie piirkonda ja kogu Euroopat kammitsevad," ütles Rõivas pressikonverentsil.

Samal teemal

Stefan Löfven rõhutas koostöö jätkamise olulisust. "Muidugi peame jätkama praegust koostööd kaitseteemade osas. Oleme selgelt öelnud, et me ei liitu NATOga, kuid tahame säilitada ja edaspidigi arendada koostööd NATO riikidega. Samas säilib meil erinevus artikkel viie järgimise osas," selgitas Löfven pressikonverentsil.

Rootsi pole NATO liige, kuid kuna neil on olnud pikka aega NATO riikidega koostöö, siis seda jätkatakse, kuid see ei tähenda NATOga liitumist ega artikkel viie järgimise kohustust.

Lisaks julgeolekule rääkisid peaministrid majanduskoostööst ning Eesti ja Rootsi seisukohtadest Euroopa Liidu poliitikas. Juba homme sõidavad mõlemad peaministrid Brüsselisse Euroopa ülemkogule. 

Rootsi peaminister Stefan Löfven astus ametisse 3. oktoobril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee