Eesti uudised

KRIITIKA EI MÕJU: Tallinnas on üle 7000 tänavavalgusti jätkuvalt pimedad (1)

BNS, 20. oktoober 2014, 23:56
Foto: Mati Hiis
Vaatamata Tallinna volikogu opositsiooni jätkuvale kriitikale on Tallinnas rohkem kui 7000 tänavavalgustit jätkuvalt pimedad.

"Oktoobri seisuga on pidevas väljalülitusrežiimis 7052 valgustit, arvestame valgustite sisselülitamise vajadusega 2015 aasta eelarve menetlemisel," ütles Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg BNS-ile.

Samal teemal

Tallinna linnavolikogus enamuses olevad keskerakondlased ei toetanud neljapäeval sotsiaaldemokraatide ettepanekut, mille eesmärk oli leida linna eelarvest täiendavat raha kogu pealinna tänavavalgustuse sisselülitamiseks.

Linnavalitsuse andmetel on säästetakse pimendamisega linna eelarvest 1,6 miljonit eurot aastas. Samal ajal kulutab Tallinna linn igal aastal ligi 10 miljonit eurot linnameediale, nagu ajalehed Pealinn ja Stolitsa, linnaosalehed ning Tallinna TV.

Linna pimendamisega hakkas Tallinn tegelema 2009. aasta kevadel. Esialgu mattus kogu linn mitu tundi enne päikesetõusu pimedusse, mis vallandas üldise pahameelelaine. Pärast seda lõpetas linnavalitsus valimatu pimendamise ja hakkas otsima lahendusi, mis linnaelanikke mõnevõrra vähem häiriksid.

Kui praegu on Tallinnas pimedad enam kui 7000 tänavavalgustit, siis majanduskriisi aastatel 2009 ja 2010 olid Tallinnas väljalülitatud 2571 ja 5500 tänavavalgustit, seega on pimedate valgustite arv aasta-aastalt kasvanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee