Eesti uudised

Naine ja kaks last said uhkes spaas kloorimürgituse 

Karoliina Vasli, 21. oktoober 2014, 07:00
ÕNNETUS EI HÜÜA TULLES: Tallinna südames asuv Meriton on tuntud oma kopsakate hindade ja luksuse poolest. Ent omad probleemid on sealgi, pühapäeval läks sauna- ja veekeskuses ventilatsioonisüsteem rikki. Foto: Arno Saar
Meritoni vee- ja saunakeskuses sai kolm inimest pühapäeval kloorimürgituse, kui ventilatsioonisüsteem katki läks. Asutuse juhi sõnul oli osalt süüdi ilm, sest uduga kaasnes suur õhuniiskus.

Pühapäeva päeval läks Tallinnas Meritoni hotelli vee- ja saunakeskuses ventilatsioonisüsteem rikki. Töömehed parandasid selle kärmelt ära ja tundus, et muret sellega enam pole.

Kuid kella 19 paiku lülitus ventilatsiooniseade taas välja ning töötajad seda kohe ei märganud. Vees lustis paarkümmend inimest. Paljudel hakkas peagi vänge kloorilõhna tõttu halb. Kohale kutsuti päästjad ning kiirabi.

Veekeskuse töötajad evakueerisid majast 20 külastajat. Pooled soovisid, et kiirabi nende tervist kontrolliks.

Meedikud viisid ühe naise ja kaks last haiglasse. Aktsiaseltsi Meriton Hotels juhatuse esimees Peedu Zeiger selgitab, et kedagi ööseks haiglasse ei jäetud.

"Lihtsalt tervisekontroll. Tegelikult polnud mingit suurt klooriavariid, lihtsalt ventilatsioon ei töötanud, sest elektroonika ütles üles. Inimesed tundsid natuke intensiivsemat lõhna," väidab ta. Zeigeri sõnutsi mängis oma rolli sombune ilm. "Riket soodustas väga suur udu, sissetõmmatav õhk oli väga niiske."

Ta märgib, et seade parandati ära juba samal õhtul, kuid ruumide ventileerimine võttis oma aja. Klientidele avati vee- ja saunakeskus eile kella kolmest.

"Varem pole midagi sellist juhtunud, loodetavasti enam ei juhtu ka," lisab Zeiger.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee