Kodu

VIDEO: energialaristajast Katar rajab esimese nullenergiamaja (2)

Õhtuleht.ee, 20. oktoober 2014, 21:50
Foto: Reuters / Scanpix
Ülirikas Katar on tuntud oma äärmise jõukuse ning üliodavate energiakandjate hinna poolest, mistõttu see riik on maailmas esikohal süsinikdioksiidi emissiooni poolest per capita.

Kuid nüüd tahab pisike emiraat oma mainet parandada ning riigi pealinna Dohasse rajatakse nullenergiavilla. Projektijuht dr Alex Amato sõnul pole tegemist aga kerge ülesandega, kuna sealne kliima on väga ekstreemne.

"Meil on kohati väga kuum periood, samas on ka väga kõrge niiskus. Niisiis hoone peab tulema superisolatsiooniga," rääkis ta.

Villa katusele tulevad päikesepatareid, hoone akendele tulevad kolmekordsed klaasid ja päiksevarjutuselemendid. Majas sees on kasutusel säästulambid ning automaatne valgustuskontroll süsteem, mis hoiab samuti energiat kokku. Katar tahab energiasäästlike hoonete ehitamisega parandada oma energialaristaja mainet, kuna 2008. aastal avaldatud Maailmapanga raporti kohaselt on Katari süsinikdioksiini emissioon per capita keskmiselt kümme korda kõrgem maailma keskmisest vastavast näitajast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee