Eesti uudised

Revisjonikomisjoni esimees: Lõõniku ja Tuiksoo palkamine tekitab keskerakondlastes ebamugavust (4)

Toimetas Kristin Aasma, 20. oktoober 2014, 19:45
Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Hanno MattoFoto: PEETER LANGOVITS/Postimees
Tallinna linnavolikogu tänasel revisjonikomisjoni istungil jäeti päevakorrast välja punkt linnavalitsuse personalipoliitikast, et arutada, kas Ester Tuiksoo ja Valeri Lõõniku palkamine vajab kontrolli või mitte.

"Revisjonikomisjoni istungi alguses kasutasid keskerakondlased enamuse positsiooni jätmaks päevakorrast välja punkt, mille all oleks arutatud kas linnavalitsuse tegevus seoses Tuiksoo ja Lõõniku äärmiselt ootamatu palkamisega vajab kontrolli või mitte. Siiski arutati seda päevakorra väliselt peale komisjoni istungi ametlikku lõppu," kirjeldas revisjonikomisjoni sotsiaaldemokraadist esimees Hanno Matto.

Samal teemal

Matto sõnul tekitas antud punkt keskerakondlastest komisjoni liikmetele ebamugavust.

"Enamik revisjonikomisjoni liikmeid oli seisukohal, et teema vajab arutelu linnavolikogus, sest revisjonikomisjoni tasandil arutamiseks on informatsiooni liiga vähe. Leiti, et mõningaid küsitatavusi seoses Tuiksoo ja Lõõniku palkamisega võib eksisteerida, kuid hetkel teadaoleva info kohaselt ei peetud optimaalseks revisjonikomisjoni tööressurssi kulutada lepingute kontrolliks, mille osas on juba linnapea Edgar Savisaarele arupärimine esitatud," kirjeldas Matto komisjonis toimunud arutelu.

Linnapeal on arupärimisele vastamiseks aega 10 tööpäeva. "Kui linnapea vastused ei too asjasse selgust, pean pöörduma maavanema poole järelevalve algatamiseks," lisas Matto.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee