Krimi

Teise astme kohus ei kergendanud koolineiu mõrvari ja piinajate karistusi (4)

Toimetas Geidi Raud, 20. oktoober 2014 11:46
Eelmise aasta 22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15aastase Saaremaa koolitüdruku Marily surnukeha. Foto: Aldo Luud
Tartu ringkonnakohus jättis täna muutmata Viru maakohtu selle aasta 20. mai otsuse 15aastase Marily surmaga lõppenud Tamsalu mõrvajuhtumi kriminaalasjas.

Ringkonnakohus leidis, et maakohtu otsus on seaduslik ja põhjendatud ning sellele esitatud apellatsioonid jäävad täielikult edutuks.

Viru maakohtu maikuise otsusega tunnistati Natalja Tšitšerina (34) süüdi mõrvale kaasaitamises, sugulise kire vägivaldses rahuldamises, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises.

Sulev Kets (53) tunnistati süüdi vägistamises, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises.

Natalja vend Valeri (17) jäi süüdi mõrvas, teiselt isikult vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises.

Tšitšerinale mõistis kohus 16aastase, Ketsile 14aastase ja Valerile üheksa-aastase vangistuse.

Samal teemal

Maakohtu otsuse vaidlustasid ringkonnakohtus Natalja Tšitšerina ja tema kaitsja ning Sulev Ketsi kaitsja. Tšitšerina esitas oma apellatsioonis seisukoha, et ta ei osalenud kuritegude toimepanemisel ning tema kaitsja palus ringkonnakohtul oma kaitsealune mõrvale kaasaaitamises õigeks mõista.

Ketsi kaitsja taotles oma kaitsealuse täielikku õigeksmõistmist või alternatiivselt talle mõistetud karistuse kergendamist.

Eelmise aasta 22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15aastase Saaremaa koolitüdruku Marily surnukeha. Tapmises kahtlustatavatena peeti samal päeval kinni Valeri ja Tšitšerina, kes võeti järgmisel päeval kohtu loal vahi alla. 26. märtsil pidas politsei kinni kolmanda kahtlusaluse, Ketsi, kes vahistati 28. märtsil.

Süüdistuse kohaselt võtsid Valeri, Tšitšerina ja Kets eelmise aasta 18. märtsi õhtul kannatanult vabaduse ning hoidsid teda Tamsalus Koidu tänavas asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda. Kannatanu suri saadud vigastuste tagajärjel.

Kohtumenetluse pooled saavad tänase otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee