Eesti uudised

Jalga lasknud üürnik varastas korteri tühjaks (28)

Arvo Uustalu, 20. oktoober 2014 07:00
IGASUGUST RAHVAST: Kuigi Vabriku tänava majas elavad suuremas osas toredad korteriomanikud ja üürilised, on vähemalt ühest üürilisest ühiste jõududega ka lahti õnnestunud saada. Foto: Aldo Luud
Põlvas avastas korteriomanik Vabriku 5 majas, et üürilised on kadunud kui tina tuhka ja rabanud kaasa tema mööbli, kodutehnika ning hulga muid asju.

Majarahvas ütleb, et asjad viidi ära nõnda salaja ja vaikselt, et keegi midagi ei märganud.

Põlva politsei alustas kriminaalmenetlust. Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina ütles Õhtulehele, et omanik andis elamispinna üürile vast tänavu juulis.

"Kannatanu andis uurijale kadunud esemete nimekirja. Kuna menetlus on veel algusjärgus, siis on kõik asjaolud kontrollimisel," lisab ta ja ütleb, et ka kahju suurus on veel kokku löömata.

Kinnisvaramaaklerite sõnul on juhtumid, kus üürnik korteri tühjaks teeb, haruldased. Pindi kinnisvara Lõuna regioonijuht Christel Blaubrük ütleb samuti, et üürnikud on küll kortereid lõhkunud ja lagastanud, kuid ta ei tea, et varem oleks midagi nii skandaalset juhtunud kui Põlvas.

Sama kinnitab Ober Hausi Tartu kontori juht Rauno Kiisk. "Pigem on vastupidi. Et üürnik jätab maksmata ja seepeale võetakse talle kuuluvaid asju ära. Ega keegi selliste juhtumite eest kaitstud ole. Aga kui lepingus on korterisse jäävad asjad fikseeritud, siis saab omanik vähemalt kohtusse minna," ütleb Kiisk.

Juhtumeid, kui üürnik on korteri tühjaks teinud, on siiski varemgi olnud. 2008. aasta novembri algul teatati politseile, et Tartus Kastani tänaval on korterit üürinud inimene ootamatult jalga lasknud ning võtnud endaga kaasa külmkapi, elektripliidi, tolmuimeja, maali, kraanikausi ning mööblit. Tarkuselinnale kohaselt võttis üürnik peale kööginõude ja riiete ka raamatuid.

Uskumatu lugu toimus aga 2003. aasta sügisel, kui üürnikud panid pihta terve maja. Toona avastas poole aasta järel Viljandisse tulnud tuntud kontrabassimängija, et tema Tartu tänaval asunud vana maja on kadunud.

Muusiku kahtlus langes samuti talle kuuluvas kõrvalmajas elavatele üürilistele, kes tõesti olid hoone lammutanud ja palgid maha müünud.