Seisukoht

Margo Pajuste | Eesti kõigile või eranditega? (9)

Margo Pajuste, arvamustoimetaja, 19. oktoober 2014 18:18
Foto: JOOSEP MARTINSON
Kahetsusväärselt on kooseluseaduse vastaste protestide fookus nihkunud samasooliste kooselu seadustamiselt homoseksuaalide vastu üldse. Aina rohkem kohtan ma sotsiaalmeedias ja toimetusele saadetud lugejakirjades suhtumist, et geid on Saatanast ja neid tuleks (heal juhul) ravida ja nende eest palvetada, halvemal juhul – vangi panna. Vaadake, mis toimub loomariigis – kas seal on homosid? Ei ole. Järelikult on nad loomuvastased värdjad.

Ma tõesti lootsin, et see ajajärk on Eestis ammu-ammu mööda saanud.

Süvenev suhtumine, et nüüd nad tulevad meile oma „läänelikke väärtusi" peale suruma ja et kõige taga on USA/Euroopa Liidu/pedede vandenõu, on hirmutav. Meie naabruses on küll üks riik, kus peded on kenasti kappi tagasi pekstud, aga mina näiteks ei tahaks seal enam elada.

Ega meil palju valikuid ei ole: kas demokraatlik ühiskond ja läänelikud väärtused, kuhu kuulub ka sallivus, või totalitaarne riigikorraldus, kus igasugune peavoolust kõrvalekaldumine toob karistuse. Kolmandat võimalust – Eestit, kus on kõigil hea elada, välja arvatud homod, sisserändajad, puudega inimesed, vasakukäelised või veel keegi – ei ole ega tule.