Eesti uudised

Toobal süüdistab kohtunikku: ta ei näinud isegi vaeva (14)

Karoliina Vasli, 17. oktoober 2014, 13:00
Tänase otsuse valguses - riigikogusse lähete ikka puhta südamega, valijatele julgete otsa vaadata? "Ikka! Ja seda, kas ma sobib riigikokku, lähen 1. märtsil küsima valijate käest. Nemad otsustavad," ütles Toobal. Foto: Teet Malsroos
Öeldakse, et pärast lahingut rusikatega ei vehita, aga alati see reegel ei kehti. Priit Toobal leiab, et Harju maakohtu kohtunik Eha Popova ei näinud vaevagi, et kaitsja seisukohtadega tegeleda.

"Ma arvan, et see pole õiguspraktikas väga hea tava, et isegi ei kaalutud kaitsja seisukohti," pragas Toobal pärast tänast istungit, kus tema ja ta parteikaaslane Lauri Laasi süüdi mõisteti. Ta rõhutas, et kohtunik praktiliselt kopeeris prokuratuuri seisukohti. 

Samal teemal

Tema advokaat Oliver Nääs oli vaoshoitum. "Kohus tegi otsuse oma siseveendumuse kohaselt ja see kohtuvaidlust läheb lihtsalt edasi," sõnas ta Õhtulehele. Kas üllatas, et kohus kaitse argumendid praktiliselt maatasa tegi? "Üllatas küll. Kindlasti esitasime me oma argumendid läbimõeldult ja põhjendatult. Kui me poleks asja uskunud, poleks kohtusse tulnudki."

Otsus kaevatakse Toobali kinnitusel kindlasti edasi. Kui maakohus teie seisukohad ümber lükkas, arvate, et ringkonnakohtus on tõesti lootust õigeksmõistmiseks? "Seal on kolm kohtunikku ühe asemel."

Tänase otsuse valguses - riigikogus jätkate? Valijatele julgete otsa vaadata? "Ikka! Ja seda, kas ma sobin riigikokku, lähen 1. märtsil küsima valijate käest. Nemad otsustavad," ütles Toobal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee