Eesti uudised

Onksioni kaitsja: oleme otsusega rahul! Ootasime isegi rangemat karistust (4)

Karoliina Vasli, 17. oktoober 2014 12:15
Urmas Simon ja Ivor Onksion. Süüdimõistvat otsust nad ei vaidlusta. Foto: TIINA KÕRTSINI
Harju maakohtus mõistis Ivor Onksioni (24) süüdi eraviisilises jälitustegevuses ja sõnumisaladuse rikkumises ning talle määrati rahaline karistus. Mehe kaitsja Urmas Simoni sõnutsi oli otsus nende jaoks positiivne.

"Karistust me ei vaidlusta, oleme otsusega rahul, eeldasime isegi rangemat karistust," rääkis Simon pärast istungit Õhtulehele. Onksion peab riigile maksma 640 eurot.

Simon möönab, et neid häirib siiski see, et kõik menetluskulud (3317,65 eurot - toim) jäid Onksioni enda kanda, nad olid taotlenud, et vähemasti osaliselt kataks need riik. "Kaalume, kas selles osas vaidlustame või mitte."

Samal teemal

Aga teiste osapoolte Priit Toobali ja Lauri Laasi karistused, kuidas neid hindate? "Ei tohiks kommenteerida, neil omad kaitsjad, omad seisukohad," nendib Simon. Aga teie kaitsealuse Onksioni enda arvamus? "Ta pigem jätab kohtu otsustada, ta ei taha enam asjaga tegeleda, tahaks eluga edasi minna."

Advokaat: Onksion on noor ja taiplik poiss

Onksioni selget hoiakut näitas ka see, et ta täna meediat vältis. Ta keeldus igasugu intervjuusoovidest ja lahkus istungi järel kiiresti. Simon selgitab, et asi on pikalt veninud, Onksion tahaks selle kõik juba unustada. "Ta on noor ja taiplik poiss, paigale ta kindlasti ei jää, vaid läheb eluga edasi. Ta ei taha enam meediatähelepanu, kes tahaks sellise halva külje pealt tuntud olla."

Süüdistuse kohaselt kallutasid riigikogulased Toobal ja Laasi Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele ehk õhutasid teda ebaseaduslikult sisenema Hannes Rummi (SDE) meilikontole ja edastama neile seal olevaid e-kirju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee