Maailm

ÕÕVASTAV: 26aastane brasiillane tunnistas üles 39 inimese mõrva (3)

Õhtuleht.ee, 17. oktoober 2014, 11:24
Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
26aastane brasiillasest turvamees Henrique Gomes da Rocha tunnistas teisipäeval üles, et ta on võtnud kümne kuu jooksul elu 39 inimeselt. Õõvastav ülestunnistus teeb da Rochast ühe maailma kurikuulsama sarimõrvari.

Politsei andmetel oli da Rocha ohvrite hulgas teiste seas 16 naist, kellest noorim vaid 14aastane juhuslikult pargis jalutanud noor neiu. Lisaks tappis ta kodutuid inimesi ja ka transvestiite, vahendas Mirror.

Da Rocha valis oma ohvreid juhuslikult. Sarimõrvar kordas tapatöid toime pannes samasugust mustrit: ta sõitis mootorrattaga ohvrile lähedale, karjus "rööv", lasi inimese maha ja sõitis minema, ilma et oleks ohvrilt midagi varastanud.

Kümme kuud Brasiilias asuva Goiania linna elanike seas paanikat tekitanud mõrvade laine sai lõpu teisipäeval, kui politsei da Rocha vahistas.

Politsei pidas mehe kinni, sest tabas ta sõitmas mootorrattal, millel oli küljes varastatud numbrimärk. Hiljem tunnistas da Rocha politseile aga üles teod, mille kõrval numbrimärgi vargus kahvatus.

Sarimõrvar ütles politseile, et tema mõrvade ajendiks oli viha, mida ta kõige vastu tundis.

Politsei andmetel elas 26aastane sarimõrvar koos oma emaga ja pidas turvamehe ametit. Tema kodust leiti tulirelv, haamer, erinevaid nugasid ja käerauad.

Goia kuberner Marconi Perillo sõnas, et ta ei kahelnud kunagi selles, et mõrvari isik tuvastatakse. "Ma tean, et see ei täida tühimikku, mille lähedaste surm Goiania linna elanike südamesse jättis, aga ma olen kindel, et see toob perekondadele ja ühiskonnale natukenegi rahu."

Samal teemal

8. september 2014, 11:27
"Õuduste majas" 19 naist ja last tapnud sarimõrvari hukkamine viibib
7. september 2014, 16:14
Selgus kurikuulsa Rappija-Jacki isik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee