Eesti uudised

Tallinna sotsid: linnavõim kulutab miljoneid parteipropagandale, kuid tänavate valgustamiseks lisaraha ei leia (10)

Toimetas Kristin Aasma, 17. oktoober 2014 08:03
Tallinna linnavalitsuse andmetel oli 2014. aastal välja lülitatud ligi 7000 tänavavalgustit, et säästa 1,6 miljonit eurot aastas. Sotside teatel kulutab Tallinn aastas ligi 10 miljonit parteipropagandale.Foto: Teet Malsroos
Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil ei toetatud keskerakondliku fraktsiooni vastuseisu tõttu sotsiaaldemokraatide esitatud eelnõud, mille eesmärgiks oli leida linna eelarvest täiendavad vahendid kogu Tallinna tänavavalgustuse sisselülitamiseks.

"On väga kurb, et keskerakondlik linnavõim ei mõista, kui oluline on lõpetada Tallinna tänavate pimendamine. Tänavavalgustuse väljalülitamine kokkuhoiu eesmärgil on kestnud juba aastaid," avaldas rahulolematust linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Lauri Laats. "Arvestades Tallinna eelarve mahtu pole see mõistlik lahendus, kuna linnal on piisavalt võimekust hoida töös kogu Tallinna tänavavalgustust."

Samal teemal

Tallinna linnavalitsuse andmetel on Tallinnas välja lülitatud pea 7000 tänavavalgustit ja sellega säästetakse linnaeelarvest 1,6 miljonit eurot aastas. "Tallinn kulutab igal aastal ligi 10 miljonit eurot sisutule parteipropagandale, selle asemel võiks selle raha suunata Tallinna tänavavalgustuse heaks."

"Meie jaoks on oluline, et Tallinna tänavatel oleks tagatud liiklejate turvalisus ning see pole võimalik kui rakendatakse kokkuhoiupoliitikat tänavavalgustuse arvelt. Meie eesmärk oli, et linnavalitsus leiaks täiendavad vahendid selle aasta lõpuni, et lõpetada Tallinna pimendamine," rõhutas eelnõu vajalikkust Laats.

"Pimedad sügis- ja talvekuud on alles ees ning kindlasti kavatseme oma ettepaneku taaskord esitada peagi linnavolikogu menetlusse jõudvasse Tallinna lisaeelarvesse," lisas Laats. 

"Kui täna on oluline lõpetada tänavavalgustuse väljalülitamine, siis tulevikus on vajalik, et linnavalitsus investeeriks energiasäästlikku tänavavalgustusse. Nõnda saaks pikemas perspektiivis säästa raha ja samal ajal on ka linlaste turvalisus tagatud," sõnas Laats lõpetuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee