Eesti uudised

Uudist täiendatud kell 12.20, parandatud kell 14.00! 

Palo parvlaevahange võidakse tühistada (37)

Delfi/Õhtuleht.ee, 16. oktoober 2014 09:37
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo.Foto: Sander Ilvest / Postimees
Rahandusministeerium saatis eile majandusminister Urve Palole järelevalvemenetluse kokkuvõttega otsuse projekti tunnistada kehtetuks kogu läbirääkimistega peetud parvlaevahange.

Selle järgi tuleks tühistada ka viimane majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) otsus, millega kuulutati hanke võitjaks Tallinna Sadam. Rahandusministeerium leiab, et Leedo firma ehk Väinamere Liinide pakkumus vastas üldjoontes juba esimese hanke tingimustele.

Samal teemal

Otsuse projektist selgub, et rahandusministeerium on teise ministeeriumi parvlaevahanget uurinud juba alates 24. septembrist, mis tähendab, et järelevalvemenetlus algatati täpselt päev pärast seda kui MKM teatas, et Väinamere Liinid ei kvalifitseerunud esimesel hankel osalema, ning ministeerium läks edasi võimalike teenuse osutajatega otseläbirääkimistega, olemuslikult hanketingimusi muutmata.

Seega teadsid mõlemad ministeeriumid ning ka minister Palo juba nädalaid tagasi, et asi käärib, kuid see ei seganud ministrit ettevõtmisega edasi minemast või rahandusministeeriumit konkreetsemalt pidurit tõmbamast.

Refereeritud artikli täistekst Delfi Ärilehes.

Rahandusministeerium on ärakuulamisõiguse tagamise raames edastanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning pakkujatele (OÜ Väinamere Liinid ning ühispakkujad TS Laevad OÜ ja OÜ TS Shipping) hankemenetluse kehtetuks tunnistamise otsuse projekti, eesmärgiga anda võimalus põhjenduste esitamiseks. 

Lõplik otsustus selgub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi täiendavate selgituste saamise järel. 

Samal teemal

02.11.2014
Enn Eesmaa: Keskerakond tahab garanteerida hiidlastele ja saarlastele tasuta parvlaevasõidu
03.10.2014
Kohus ei rahuldanud Väinamere Liinide taotlust peatada praamihange
24.09.2014
Rahandusministeerium ei tuvastanud praamiühenduse hankel rikkumist
17.09.2014
Majandusminister: praamihanget me ümber ei otsusta!