Krimi

Kallaste endine linnapea tunnistati süüdi linna vara omastamises 

Toimetas Marge Sillaots, 15. oktoober 2014 14:53
Foto: Kristjan Teedema / Postimees
Tartu maakohus tunnistas Kallaste endise linnapea Viktor Nukka (45) kokkuleppemenetluses süüdi omastamises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Linnavalitsuse endine pearaamatupidaja Aive Laumets (55) ja endine vanemraamatupidaja Kiira Leonova (48) tunnistati süüdi samades kuritegudes ning lisaks veel dokumentide võltsimises.

Kohus mõistis Nukkale ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse käitumiskontrollile.

Laumets ja Leonova peavad kandma aastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Kallaste linnavalitsuse esitatud tsiviilhagi katteks peab Nukka tasuma 11 325 eurot, Laumets 16 245 eurot ja Leonova 14 974 eurot. Osa kuritegudega tekitatud kahjudest on süüdistatavad praeguseks juba hüvitanud.

Menetluskuludena peavad Nukka ja Laumets tasuma 536 eurot ning Leonova 1784 eurot.

Süüdistuse järgi pandi kuritegusid toime ajavahemikus 2010. aasta algusest kuni 2012. aasta augustini.

Pea- ja vanemraamatupidajaid süüdistatakse selles, et endise linnapeaga kooskõlastatult sõitsid raamatupidajad linna kulul reisibüroo kaudu Türki puhkama, kuid sõit oli vormistatud hoopis koolitusena.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse käigus on kogutud tõendid, mille alusel on isikutele esitatud süüdistus selles, et nad esitasid linnale võltsitud või fiktiivseid tšekke ja arveid, mille alusel maksti isikutele linnakassast raha. On tuvastatud, et paljud esitatud arved ja tšekid ei olnud seotud linnavalitsuse tegevusega.

Esitatud süüdistuse järgi on kokku tekitatud linnavalitsusele kahju summas üle 42 500 euro. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Samal teemal

11.10.2014
Linnametnike vargusralli: kummut ja Türgi reisid!
04.06.2014
Kohalt kangutatakse kolme linnapead Viljandis, Paides ja Kallastel
28.03.2013
Kallaste linnapea vabastati varguse kahtluse pärast ametist
29.12.2010
Kallaste linnapea tõrjub täis peaga tööl olemise süüdistusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee