Eesti uudised

Linnavolinik nõuab Savisaarelt vastust: miks linn on tööle palganud Tuiksoo ja Lõõniku? (3)

Toimetas Kristin Aasma, 15. oktoober 2014 13:09
Tallinna linnavolikogu revisjoni komisjoni esimees Hanno Matto.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Linnavolikogu sotsiaaldemokraadist revisjonikomisjoni esimehe Hanno Matto sõnul vajab Tallinna linnavalitsuse segane personaalpoliitika linnapea selgitusi.  Oktoobrist lisati Tallinna palgale endine keskerakondlane ja Riigikohtus maadevahetuse afääris altkäemaksu võtmises süüdimõistetud Ester Tuiksoo. Segane on ka endise kohtuniku Valeri Lõõniku tööle asumise asjaolud.

"Halb on ka see, kui värvatakse "vihmavarjuhoidjaks" ettevalmistuseta keskerakondlikke noorpoliitikuid, kuid märksa tõsisem on riive, kui maksumaksja raha eest palgatakse Tallinnas tööle Riigikohtus süüdi mõistetud ja kehtiva karistusega altkäemaksuvõtja," kirjeldab Matto.

Samal teemal

Avaliku teenistuse seadus välistab võimaluse, et Ester Tuiksoo, kes tunnistati süüdi ja karistati KarS § 294 lg 1 järgi, saaks üldse asuda tööle linnaametnikuna, edastas Tallinna linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon.

"Segadust valmistavad ka endise kohtuniku Valeri Lõõniku tööle asumise asjaolud linnapea õigusnõunikuna," sõnas Matto. "Lõõnik on võetud tööle ilma konkursita ning ei soovi või isegi ei oska selgitada, mida ta sellel ametikohal tegema peab." 

"Ootan linnapea selgitusi hiljemalt järgmiseks revisjoni komisjoni istungiks, mis asjaoludel ja milliste tööülesannetega on linn pidanud võimalikuks ja vajalikuks palgata Ester Tuiksoo ja Valeri Lõõniku," teatas revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto resoluutselt.

Järgmine Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni istung toimub esmaspäeva, 20. oktoobri pärastlõunal.

Samal teemal

05.10.2014
SAVISAAR TUIKSOO TÖÖLEVÕTUST: töökoht eeldab põllumajandusäri tundmist
31.09.2014
Sotsid nõuavad Tallinna linnaosavanema ja abilinnapea tegevuse uurimist seoses Kopli prügilaga
27.09.2014
Savisaar põhjendab, miks Tallinna kodulehel pole teavet Lõõniku kohta
22.09.2014
Õigusteadlane: Ester Tuiksoo töölevõtmisega võivad kaasneda riskid