Eesti uudised

Laine Randjärv: muusikuna oli Tarmo Leinatammel tundlik kuulmine ühiskonna valupunktide suhtes (6)

Toimetas Kristin Aasma, 14. oktoober 2014 14:14
Laine RandjärvFoto: Toomas Huik / Postimees
Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avaldab Reformierakonna fraktsiooni nimel sügavat kaastunnet Riigikogu liikme Tarmo Leinatamme surma puhul tema abikaasale, lastele ja lähedastele.

"Sügava kurbusega peame leppima, et Tarmo Leinatamm on meie hulgast lahkunud. Tarmo oli tore kaaslane ja nutikas kolleeg. Ta oskas olulistele ja inimesi puudutavatele teemadele tähelepanu juhtida ebatavalisest, loomingulisest vaatenurgast. Muusikuna oli tal tundlik kuulmine ka ühiskonna valupunktide suhtes, dirigendina suurepärane oskus häälestada kuulajaid ühele lainele. Huumoriga, vahest valusalt, aga alati otsekoheselt ja ausalt.

Tarmo kohusetunne ja järjekindlus ning pühendumus südamelähedastele teemadele on olnud eeskujuks nii meie fraktsiooni liikmetele Riigikogus kui tegelikult kõigile, kellega ta koostööd tegi. Tarmo avatus ja julgus käsitleda probleemseid teemasid ja mure kaaskondlaste pärast tõi avalikkuse ette ka väga isikliku teema – meeste tervise küsimuse. Oma kurbadele kogemustele toetudes kutsus ta missioonitundlikult mehi üles oma tervist jälgima.

Tarmo energia ja karisma on meid kõiki väga rikastanud. Me jääme temast puudust tundma. Jagame leina koos omaste ja lähedastega," seisab Laine Randjärve kaastundeavalduses.

Tarmo Leinatamm oli Riigikogu X ja XII koosseisu liige.

Dirigendi, meelelahutaja, legendaarse koomikutetrio "Kreisiraadio" ühe liikme ja poliitiku Tarmo Leinatamme mälestuseks pidas Riigikogu tänase istungi alguses leinaseisaku. Parlamendi istungisaalis ja Reformierakonna fraktsioonis süüdati tema mälestuseks küünal ning riigikogu hoones avati kaastunderaamat.

Samal teemal

12.01.2015
"Tarmo rääkis alati, et kunsti ei tehta kunagi üksnes murtud südamega."
15.10.2014
Evelin Võigemast: Aitäh, Tarmo, et sa suhtusid muusikasse, töösse ja elusse ilusa kirglikkusega!
14.10.2014
Eri Klas Leinatamme surmast: väga-väga kahju on kaotada selliseid võitluskaalsasi
14.10.2014
Anu Välba: ma ei kujuta ette, et Tarmot enam ei ole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee