PolitseiFoto: LAURA OKS / Postimees
Õhtuleht.ee 14. oktoober 2014 13:46
Politsei taotles kohtus 20 arestipäeva 20-aastasele juhtimisõiguseta noormehele, kes vaatamata varasematele karistustele endistviisi autorooli istub.

Pühapäeva õhtul kella 19.30 ajal pidasid politseinikud Tartus Võru tänaval kontrollimiseks kinni Mercedes Benzi, mille juhil puudus juhtimisõigus. 20-aastane noormees juhiloa ja sõiduoskuse puudumises ise probleemi ei näinud ning viitas korrakaitsjatele, et oli lihtsalt vaja sõita.

Politsei on ka varasemalt ta autoroolist kõrvaldanud juhtimisõiguse puudumise tõttu ning tema liikluskäitumist on mõjutatud rahatrahvidega ning järjest suurema hulga arestipäevadega. Sel korral nõudis politsei liiklushuligaanile ühtekokku 20 arestipäeva, sest mehel oli see viies kehtiv karistus juhtimisõiguseta sõitu mineku eest. Eile toimunud kohtuistungil määras kohus mehele 20-päevase arestiaja, mida ta asus kohtuistungi järel koheselt kandma.

Tartu politseijaoskonna komissar Vallo Tõnuvere ütles, et juhtimisõiguseta juhtimise eest ei ole võimalik väärteokorras karmimat karistust kui aresti määrata. Küll saab järk-järgult suurendada arestipäevade hulka kuni 30 päevani. "Kui ka seekordne arestimajas veedetud aeg noormehe eneseparandust kaasa ei too ja ta oma kogenematusega teisi liiklejaid ohtu paneb, jätkab politsei talle arestipäevade taotlemist. Arestimaja seinte vahel olles saavad vähemasti teised inimesed ohtu sattumata liigelda," sõnas Tõnuvere.