Eesti uudised

Edgar Savisaar: leinaku viiulihelid koos minuga armsat sõpra Tarmo Leinatamme! (3)

Toimetas Kristin Aasma, 14. oktoober 2014, 10:25
FOTOMEENUTUS: Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja muusik, avaliku elu tegelane Tarmo Leinatamm (vasakul) 2009. aasta 20. augustil.Foto: Arno Saar
Hiinas viibiv Tallinna linnapea Edgar Savisaar langetab leinas pea ja meenutab hea sõnaga vara lahkunud sõpra Tarmo Leinatamme.

"Tutvusime Tarmoga 90-ndatel, suhtlesime tihedalt temaga nii töö asjus kui vabal ajal," rääkis Edgar Savisaar Raepressi vahendusel. "Käisin läbi ka tema lähedastega ja kui Tartus olin, siis külastasin ikka mõnd tema dirigeeritavat etendust.

Teadsin Tarmo haigusest, aga ikka lootsin, et Looja annab aega ning saan ka sel sügisel, "Ooperifantoomi" etendusel sõbraga teatrisaalis taas kokku. Saatus tahtis teisiti. Miks?

Miks on see mööduv aasta nii karm ja talumatult valus? Miks on ta viinud meie hulgast pea terve orkestritäie suurepäraseid kultuuriinimesi, loojaid? Inimesi, kellel oleks olnud meile veel nii palju anda ja kellel jäi meeletult palju tegemata?

Pingul viiulikeeled katkevad ja meloodia jääb pooleli, igaveseks.

Leinaku viiulihelid koos minuga armsat sõpra, armastatud dirigenti, näitlejat, poliitikut ning lihtsalt suurepärast, hoolivat inimest Tarmo Leinatamme!"

Samal teemal

14. oktoober 2014, 14:14
Laine Randjärv: muusikuna oli Tarmo Leinatammel tundlik kuulmine ühiskonna valupunktide suhtes
14. oktoober 2014, 13:56
Eri Klas Leinatamme surmast: väga-väga kahju on kaotada selliseid võitluskaalsasi
14. oktoober 2014, 12:45
Anu Välba: ma ei kujuta ette, et Tarmot enam ei ole
14. oktoober 2014, 11:00
FOTOD: Riigikogu liikmed mälestasid Tarmo Leinatamme, Toompeal on avatud kaastundeavalduste raamat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee