Eesti uudised

"500 eurot kätte – mis palk see on?"

Maarius Suviste, 14. oktoober 2014 07:00

17 KOMMENTAARI

r
Reisija tahad/ 14. oktoober 2014 11:07
öelda, et tööta ilma rahata pensioni Ja siis hakkad elama..loogika
r
reisija/ 14. oktoober 2014 10:28
No meie kandis sõidavad GoBus'i kohalikel liinidel juhtidena kohalikud pensionieas mehed. Ja kuus kokku koos pensioniga saavad kätte ligi 1000 eur, mõni kuu ülegi, olenevalt töötundide arvust. Pole paha? Muidugi võiks ju halada, et pension võiks olla suurem, ei peaks tööl käima, samas on mehed rahul: no mis sa ikka istud niisama kodus, vahid naise, koera ja telekaga tõtt päevad läbi korteris? Saad kodust välja, inimestega suhelda, oled kursis kohaliku eluga, teenid pensionile lisa. Kui ka proua on pensionär, on kahele sissetulek täitsa piisav (no kui veel ka tööl käib, siis teine samapalju tuleb lisaks): saab käia spaas või soojamaareisil... pangalaenu pole, 10 aasta vanune auto liigub kenasti, ei pea 2x aastas garderoobi välja vahetama, lapsed oma elu peal. Nii et ei ole GoBusi juhtidel üle Eesti üheselt troostitu elu.
k
Koos pensiga jah pole nii troostitu elu/ 14. oktoober 2014 11:54
aga need, kes veel pensi ei saa ?
Neil on paraku üsna naeruväärne palk, kui korralik koristajag võib teenida kuus rohkem rulli kätte.
s
Soomes teed 8 tundi tööd / 14. oktoober 2014 11:55
ja makstakse üle 2 kilo, algajatel jah vähem aga saavad tasa pisi juurde, kuid ei pea käima kahel kohal tööl, et ära elatada endid, või pensi juurde liitma, et ära saaks elada.
k
14. oktoober 2014 09:47
Kas ühe tuntud Isamaaliitlase ja kunagise haridusministri sõnade kohaselt on nüüd need bussijuhid patrioodid või idioodid? Arvan, et ajalehe ja avaliku kajastuse kohaselt patrioodid (ei lahku Eestist) aga Isamaaliitlaste omavahelistes juttudes lollid ja idioodid. Miks? Aga selle pärast, et neil bussijuhtidel puudub tahe võidelda oma õiguste ja nõudmiste eest. Ja reisijad, kes istuvad sellise VÄSINUD bussijuhi juhitavasse bussi on leppinud sellega, et võivad sattuda LIIKLUSÕNNETUSSE.
Kas Eestis on rahvast palju? Bussifirmade ja teiste firmade omanikud mõtlevad ainult SUURETLE kasumitele, dividendidele aga kelle ja millise hinnaga?
Kas Eesti töölisklassil pole aeg panna kõigil 500 EURO-se ( neto) palga saajatel töö seisma seniks kuni on tööandja hakkab maksma normaalset palka? Orjatöö aeg peaks olema läbi või oleme ikka orjad edasi?
k
Kes/ 14. oktoober 2014 08:46
sind ootab seal Soomes, mol.fi jne interneti teel ei vaevu nad isegi vastata. Eestlased kes SOomes pakuvad tööd Soovi kaudu maksavad 1200-400üür-toit-telef-internet-sõit
s
Soomes pika ajaliselt tööl olevad bussijuhid saavad kätte kuu palgaks vähemalt / 14. oktoober 2014 09:06
üle 2000 e puhtalt, lisaks võivad võtta aastaks puhkuse ja saada rohkem, kui 1200 e puhkusel rulli.
Kui oled näiteks 5 aastat tööl, oled ka teeninud välja pensioni. ega pea põdema ka seda, kui jääd töötuks, sest ka töötutele juhtidele makstakse üle tonni vähemalt kuus rulli.
Kuid To Kes, nende vahendus firdmade kaudu ära soovita, sest need võivad pügada mõnusalt rulli vahelt ja tõmbavad samamoodi orki.
m
maxilla/ 14. oktoober 2014 20:10
Mis see Soome siia puutub?, elame ikka Eestis veel! Soome on sellisele järjele jõudnud pika aregutee jooksul. Ei saa päris 1:1-le hakata Soome elu tahtma!
Soome pensioniks ei pea 5 aastat tööl käima,sest pensioni hakatakse arvestama sellest päevast alates kui seal tööle hakkad ja makse maksma.
k
Kahtlen, et meil korralikku palka veel ei näe lähimal 10 aasta jooksul, kui mitte / 14. oktoober 2014 09:23
ehk isegi kauem ei kesta, kui samad ihnuskoid vallas on, kes kergitavad ainult omasi kukruid, kui rahvas vastu ei võitle, ei muutu lähitulevik paremaks, vaid kehvemaks aastalt aastasse, sest pidev hinnatõus röövib kõik, sisuliselt praegu nagu käiksid tööl aga palka omaks jaoks kõrvale koguda õnnestub normaalsel tasemel vähestel, kes saavad vähemalt 250 e puhtalt oma jaoks kogusse kõrvale paigutada.
ä
.../ 14. oktoober 2014 09:40
j
ja sa oled üks nendest orja palkade lakkujatest/ 14. oktoober 2014 11:37
õ
õnneks/ 14. oktoober 2014 08:19
on lähedal üks naaberriik,kus teenib bussijuht kordi rohkem....
o
Ohjah/ 14. oktoober 2014 08:37
Inimesed, mis te lasete endid koorida, selle asemel, et kohe välja nõuda 1500 e keskmist palka puhtalt kätte.
Pluss sinna juurde peaks kuuluma sisse ka transport tööle saamiseks ja koju tulemiseks neile, kellel see puudub, ehk kodanikud, kellel pole ei autot ega jätku raha takso teenuste peale.
Ka selle maa peaks tööle minnes, tulles tegelikult tööandja kinni maksma ja tagama transpordi tööle tulekujaoks.
Praegunegi palk on suhteliselt mõnitamine, sest korralik koristaja saab parimatel aegadel ka rohkem teenida.
Või võtame näiteks soome, kus koristaja palk on keskelt läbi minimaalselt 900-1500 e olenevalt firmast ja koristaja elab ära, makstes ühe toalise korteri eest sirka 350-550 e vahel, + muud maksud ja kätte jääb veel 250 e või rohkem kanti omasse kasutusse puhtalt ehk soomes koristaja saab ka peale maksude endale lubada reise ja muid vajalikke oste peale maksude.
Alla 1000 e palk ei ole palk, vaid orja teenistus.
Näiteks välismaal makstakse ka tööle tuleku ja mineku ajad kinni, pluss pea igas arenenud riigis on võimalik tööle sõita öise ühistranspordiga.
Meilgi võiks olla näiteks öö bussid sõidus, ei pea ju olema terve öö läbi vaid iga näiteks peale 12 kell pool kaks siis kell pool neli ja viimane öö liin kell pool viis hommiku, kas või tasu võtta.
Auto omanikel on jah muretu vaev tööle pääseda, kuid autota kodanikel teatud kella aegadel tööle pääseda pole võimalik, kas peavad varem viimase bussiga ja tööle sõitma ja ööbima tööl või jala käima, või muutma kella aegasi. nonsens.
Näiteks ei pääse ka paljudes kohtades rongi peale bussidega, kuna peatused on üüratult kaugel, ja pead jalutama, eriti talviti, kui teed libedad, võid end veel sansistada ja vigaseks kukutada, selle asemel, et igal pool bussi peatsed viia jaamadesse üle.
g
Guse pähe endale sellise palga eest/ 14. oktoober 2014 08:02
s
seda küll jah/ 14. oktoober 2014 07:54
aga mis mõtet on streigil, kui nõudmine on 800, selleg pole ju täna võimalik ära elada siinses haiges ühiskonnas, normaalne oleks nõuda vähemalt 1500 kätte, või käigu kõik jala, streik peaks olema üle euroeesti ja mingit taganemist sellest nõudmisest olla ei tohiks, kui aga riik seda ei tunnistaks, vahetame bussid välja tankide vastu
m
maxilla/ 14. oktoober 2014 20:15
k
14. oktoober 2014 07:41
Kas selline kollektiivleping mis välistab igasuguse protesti, on seaduslik? Algatage kollektiivlepingu muutmine ning tulge välja oma palgaandmetega! Kui teie kui palgasaajad olete nõus oma palga avalikustamisega siis ei tohiks tõkkeid olla. Siis näeme kui paljud saavad konkreetselt siis missuguse töö eest ligi 900 või rohkem € kuus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee