Foto on illustratiivne.Foto: Marianne Loorents
Toimetas Geidi Raud 13. oktoober 2014 17:27
Keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo hoiatab tööpakkumiste eest, mille tegelik eesmärk on suure tõenäosusega rahapesu.

Skeemi eestvedajad võtavad tööotsijatega ühendust e-posti teel ning pakuvad tööd välisfirmas. Tööotsijatele saadetakse heas inglise keeles korralikult vormistatud töökirjeldus ja -leping.

Pakutava töö ülesannete hulka kuulub oma pangakontole välisriigist laekuva summa sularahas väljavõtmine ja edasisaatmine mõnele eraisikule, reeglina Venemaale või Ukrainasse.

Rahapesu andmebüroole on viimastest kuudest teada üheksa juhtumit, kus tööotsija on skeemiga kaasa läinud. Kõigil kordadel liigutati kuritegelikku raha, mis on saadud arvutikelmuse läbi.

"Tõenäoliselt soovivad välisriigist pärit isikud sel moel kuritegelikku raha pestuna enda kasutusse saada ning tööotsijaid kasutatakse ühe skeemi osana. On oluline teada, et ka sellise töö tegemine võib olla karistatav," ütles rahapesu andmebüroo juht Aivar Paul.

Politsei palub kirjeldatud tööpakkumise saamisest teada anda telefonil 612 3840 või e-posti aadressil rahapesu@politsei.ee.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

kas Peruust on kogu kuld 14. oktoober 2014 00:57
juba Estoniasse veetud?
Makak Obama 13. oktoober 2014 18:32
Töö on töö mis see mentide asi on??? Uurigu rollosi ja VEB-i aga see nende aju raasukeste jäoks ületamatu pähkel.
noo,rollod ja VEB.id on seltsim eeste aus business 14. oktoober 2014 00:59
kullavedu aga ..... või kuuluvad inimeste arvetel olev palk ja pension viimse sendini pankadele
Ega muidu see kuritegu ole,kui oma raha hakkad kasutama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS