Krimi

TÖÖOTSIJAD, ETTEVAATUST: politsei hoiatab kuritegeliku tööpakkumise eest  (7)

Toimetas Geidi Raud, 13. oktoober 2014, 17:27
Foto on illustratiivne.Foto: Marianne Loorents
Keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo hoiatab tööpakkumiste eest, mille tegelik eesmärk on suure tõenäosusega rahapesu.

Skeemi eestvedajad võtavad tööotsijatega ühendust e-posti teel ning pakuvad tööd välisfirmas. Tööotsijatele saadetakse heas inglise keeles korralikult vormistatud töökirjeldus ja -leping.

Pakutava töö ülesannete hulka kuulub oma pangakontole välisriigist laekuva summa sularahas väljavõtmine ja edasisaatmine mõnele eraisikule, reeglina Venemaale või Ukrainasse.

Rahapesu andmebüroole on viimastest kuudest teada üheksa juhtumit, kus tööotsija on skeemiga kaasa läinud. Kõigil kordadel liigutati kuritegelikku raha, mis on saadud arvutikelmuse läbi.

"Tõenäoliselt soovivad välisriigist pärit isikud sel moel kuritegelikku raha pestuna enda kasutusse saada ning tööotsijaid kasutatakse ühe skeemi osana. On oluline teada, et ka sellise töö tegemine võib olla karistatav," ütles rahapesu andmebüroo juht Aivar Paul.

Politsei palub kirjeldatud tööpakkumise saamisest teada anda telefonil 612 3840 või e-posti aadressil rahapesu@politsei.ee.

Samal teemal

13. oktoober 2014, 16:39
FOTOD: Küdemal otsitakse kadunuks jäänud meest
13. oktoober 2014, 07:00
Politsei uurib riigiportaali rünnakut
9. oktoober 2014, 10:46
Politsei otsib eile Tallinn-Pärnu maanteel juhtunud liiklusõnnetuse pealtnägijaid
9. oktoober 2014, 10:16
Politsei otsib teisipäeval Tallinnas Järvevana teel juhtunud liiklusõnnetuse pealtnägijaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee