Maailm

FOTOD: Kreeka suurimast muistsest matmispaigast leiti kaunis mosaiik (1)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2014 16:53
Põhja-Kreekas Amphipolises avastasid arheoloogid suurejoonelise matmispaiga põrandat katva kauni mosaiigi. Foto: AFP / Scanpix
Põhja-Kreekas Amphipolises avastasid arheoloogid suurejoonelise matmispaiga põrandat katva kauni mosaiigi. Sellest teatas Kreeka kultuuriminister pühapäeval.

Kolme meetri laiusel ning nelja ja poole meetri pikkusel mosaiigil on kujutatud loorberipärjaga meest, kes kihutab hobuserakendis sõjavankril ning kelle teejuhiks on jumal Hermes, kirjutab BBC. Usuti, et Hermes juhtis äsjasurnud hinged allmaailma ehk Hadesesse.

Matmispaik on suurim, mis seni Kreekas leitud. Selle vanust dateeritakse 4. sajandisse enne Kristust ning oletatakse, et see on seotud Makedoonia Aleksandri ehk Aleksander Suure lähedastega.

Väljakaevamisi alustati seal tänavu augustis eeldusel, et suurejooneline hauakamber on ehitatud kellegi väga tähtsa isiku jaoks.

Mõnede vaatlejate arvates võib haud kuuluda Aleksander Suure mõnele lähedasele, näiteks tema emale Olympiale või naisele Roxanale, aga võib-olla ka mõnele teisele tollasele Makedoonia kõrgklassi kuulunud isikule.

Teised oletavad, et tegemist võib olla vaid kenotaafiga – monumendiga, mis ehitati tähtsa isiku auks, kes oli maetud mujale.

Mosaiik on laotud valgetest, mustadest, sinistest, punastest, kollastest ja hallidest kivikestest.

Samal teemal

20.01.2005
Paha poiss Farrell mängib biseksuaalset Aleksandrit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee