Eesti uudised

Anvelt: Metsamaa mõrva lahendamine oli suur läbimurre (23)

Maarius Suviste, 13. oktoober 2014 07:00
Vadim Polištšuk

Eile möödus 15 aastat skandaalse ärimehe Mait Metsamaa mõrvast. Kõneeristused aitasid lahendada palgamõrva päästikule vajutajast kuni tellijani.

Sõbratari juurde teel olnud Mait Metsamaa astus Lastekodu tänava korterelamu välisuksest sisse. Tal oli käes kilekott äsja keskturult ostetud õuntega. Trepikojas varitses teda palgamõrvar.

Ilm oli veidi tuuline, aga mitte külm, pigem sügissoe. Oli hommikupoolik, kell oli kümne ringis, inimesi oli keskturu lähedal palju liikumas. Kui äkki – sõbratari üürikorteri trepikojas varitses skandaalset-mõjukat ärimeest ja endist Tallinna abilinnapead Mait Metsamaad palgamõrvar, kes ta esimese ja teise korruse vahel püstolilaskudega tappis. Õunad pudenesid trepikojas laiali, samuti tikud ja peenraha. Metsamaa pihta viis kuuli tulistanud mõrvar viskas põgenedes summutiga mõrvarelva samal tänaval prügikasti, kust mõrvaga seotud teine kurjategija selle välja koukis ja ära viis. Oli 12. oktoober 1999.

15 aastat hiljem, oktoober 2014. Justiitsminister Andres Anvelt istub Tõnismäel ministeeriumis oma kabinetis pehmel sohval. Käeulatuses laual on tema enda kirjutatud raamat "Direktor. Ühe turu erastamise lugu".

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.04.2019
20 AASTAT HILJEM | Suure tüli ja tapmised toonud keskturg toodab kahjumit
02.11.2011
Kohus mõistis kuritegeliku ilma kuulsused vangi
13.10.2011
„Kriminaalne Eesti" uurib Mait Metsamaa mõrvas tagamaid
13.05.2011
Polištšuki õnnepäev saabus viimaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee