Eesti uudised

Naiskogu tunneb end Viksi ja Klandorfi prostitsiooni legaliseerimist pooldavatest seisukohtadest häirituna (19)

BNS, 13. oktoober 2014, 00:06
Naiskogu ei jaga Viksi ja Klandorfi mõtet prostitutsioon seadustada.Foto: TIINA KÕRTSINI
Naiskogu Kadri tunneb end reformierakondlasest Tallinna korrakaitsekomisjoni liikme Toomas Viksi ja keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorfi prostitsiooni legaliseerimist pooldavatest seisukohtadest häirituna ja on nendele vastu.

"Paraku näitavad uuringud nende maade kohta, kus prostitutsioon on legaliseeritud, et sellega kaasneb prostitutsioonituru hüppeline suurenemine ja inimkaubanduse järsk laienemine," märkis Kadri volikogu laupäeval tehtud avalduses, toonitades samas, et on kindlalt prostitutsiooni legaliseerimise vastu.

"Meid hämmastab, kui sageli ja millise enesestmõistetavusega kasutavad prostitutsiooni seadustamise pooldajad oma seisukoha kaitseks väidet, et "sulgeda silmi maailma vanima ameti ees ja loota, et see iseenesest kuhugi kaob, on ülim naiivsus". Me kahtlemata ei arva, et prostitutsioon kaob iseenesest, vaid usume, et seda on võimalik oluliselt vähendada piiravate meetmetega, nagu on vähendatud teisi ebasoovitavaid ja vähemalt sama vanu ameteid nagu näiteks vallutaja, tapja või türann," teatas naiskogu volikogu.

Naiskogu Kadri on avalduse kohaselt veendunud, et prostitutsiooni legaliseerimise asemel tuleb rakendada jõulisi meetmeid vaesuse vähendamiseks, mis aitab kaasa ka prostitutsiooni väljajuurimisele. Lisaks ennetustegevusele tuleb tõhustada prostituutidele võimaldatavaid tugiteenuseid, nagu anonüümset meditsiinilist ja psühholoogilist nõustamist ning rehabilitatsiooni. "On vaja riigi suuremat toetust, eraldi riiklikku „Tagasi tavaellu" programmi ja rohkem politseijõude, kes valdkonnaga spetsiaalselt tegelevad," teatasid Kadri esindajad BNS-ile.

Naiskogu Kadri avaldas ka justiitsminister Andres Anveltile toetust võitluses prostitutsiooni ja naistevastase vägivalla vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee