Videod

Marju Läniku eileõhtuse näosaate võit oli viimasena punkte jaganud lauljanna enda kätes

Näosaate eilne võitja Marju Länik: "Andsin oma punktid Ukule, sest ta joodeldas hästi!" (113)

Kais Allkivi, 13. oktoober 2014, 07:00
ÄRAVAHETAMISENI SARNANE: «Alguses oli loomulikult võõrastav habemega naist vaadata, aga harjusin sellega ­ruttu. See lavakuju on tema võimalus tähelepanu pälvida ja edastada oma tolerantsi­sõnumit,» ütleb Marju Conchita Wursti kohta, keda tal eilses saates kehastada tuli.  TV3
Saates "Su nägu kõlab tuttavalt" habemega naiseks Conchita Wurstiks kehastunud Marju Länikul avanes haruldane võimalus viimase punktiandjana otsustada, kas ta jääb esikohale. Kui ta oleks andnud oma viis punkti Nancy Sinatrana esinenud Mart Müürisepale, oleks ta napilt teisele kohale langenud. Marju loobumisvõitu ei andnud ja kinkis oma punktid Tarmo Pihlapit kehastanud Uku Suvistele. 

"Uku joodeldas väga hästi. Joodeldamine on laulutehniliselt raske ja igaüks seda ei oska," selgitab Marju Länik.

Samal teemal

"Saates oli teisigi häid numbreid, aga iga osavõtja saab anda punktid vaid ühele võistlejale, kuigi tahaks võib-olla anda mitmele. Igaüks peaks andma oma punktid tunde järgi täpselt sellele, kellele ta soovib," leiab ta.

Marju jäi pärast žüriihääletust küll Mart Müürisepa seljataga Uku Suvistega teist kohta jagama, kuid võitis saate tänu kolmelt kaasvõistlejalt – Lauri Liivilt, Luisa Värgilt ja Liis Lemsalult – saadud punktidele. "Olen tõsiselt liigutatud sellest, et nii paljud teised artistid ja veel naislauljad mulle punkte jagasid," rõõmustab Marju.

Kui viimasena tuli tema kord oma viis punkti välja anda, juhtis ta nelja punktiga Mardi ees. Mardile punktide andmine tähendanuks seega esikohast loobumist. Marju soosikuks osutus aga Uku, kes tuli kokkuvõttes kolmandaks.

Mingit ebaõiglust Marju tekkinud situatsioonis ei näe. "Teistele võistlejatele tuleb punkte anda esinemisjärjekorra järgi. Keegi ei tea ette, kuidas punktid mingiks hetkeks jagunevad. Kõigil on ju eespool sama suur võimalus teistele punkte anda kui sellel, kes annab neid kõige viimasena. Mis kedagi kõnetab ja mida keegi hindab, on keeruline küsimus. Sellistes asjades on ikka palju subjektiivsust," arutleb ta.

"Mart nägi Nancy Sinatrana muidugi kompu välja ja tantsis kenasti, ta on tore ja andekas," kiidab Marju, ent lisab: "Ma usun, et tal tuleb veel huvitavamaid ja laululiselt nõudlikumaid etteasteid."

Kas tema meelest on õige, et hääletussüsteem jätab lõppsõna võistlejaile? "Mul pole siin midagi öelda. See on Eesti saadetes ka eelmistel hooaegadel nii olnud," lausub Marju. "Küll aga teeb žürii elu raskeks see, et nad peavad võistlejaid pingeritta seadma. See on väga keeruline, kui saates on palju häid numbreid. Keegi peab 4–12 punkti skaalal paratamatult ka nelja või viie saama," tõdeb laulja.

Habe kippus liimist lahti tulema

Kehastuda habemega naiseks Conchita Wurstiks, kes noppis tänavusel Eurovisioni lauluvõistlusel Austriale võidu lauluga "Rise Like a Phoenix", oli Marju sõnul suur väljakutse: "Conchita on tegelikult väga võimekas laulja ja selle laulu esitamine nõuabki just head vokaaltehnikat ja suurt hääle­ulatust. Mul tuli väga täpselt jälgida seda, kus ta laulab sirge häälega, kus vibraatoga, kus ta kasutab kõrgete nootide jaoks kõhulihastetehnika abi, kus laulab sosistades või häält murdes."

Noodikõrguste poolest sobis laul Marjule hästi, sest Conchital, kelle tegelik nimi on Thomas Neuwirth, on mehe kohta üsna kõrge hääl.

"Tema esituse juures oli palju omadusi, mida tuli arvesse võtta. Tema minimalistlikud liigutused, ainult ühe käe abil oma esitust toetades, tema väljapeetus, ühest küljest haprus ja teisest küljest enesekindlus, samas tema soojus ja heatahtlikkus," loetleb Marju.

"See oli ka väga emotsionaalne etteaste. See laul, mis on spetsiaalselt tema jaoks kirjutatud, jutustab ju tema enda lugu ja edastab tema sõnumit sallivusest."

Inglise keeles laulis Marju eesti üldsuse ees esimest korda. "Koolis olen ma hoopiski õppinud saksa keelt, aga läbisin mõni aeg hiljem inglise keele kursused ja võtsin eratundegi, nii et siiski oskan seda keelt. Mul on tulnud välismaal mõnikord inglise keeles laulda, aga Eestis ei ole seda tõepoolest enne kuuldud," ütleb ta.

"Grimmitoolis tuli istuda päris kaua, kolm tundi kindlasti. Veri hakkas juba soontes seisma jääma," muigab laulja, kes on meeldivalt üllatunud, et teda õnnestus transvestiidist eurolauljaga peaaegu äravahetamiseni sarnaseks muuta.

"Väga ligilähedase välimuse saavutamine aitas rolli loomisel palju kaasa. Grimmikuntsnik Liisi Roht tegi suurepärase töö. Ta ütles, et ka algmaterjal oli hea," märgib Marju, et tal on Conchitaga küllalt sarnane näokuju.

"Šokiefekti ei saa tekkida, kuna sa tead, et pead niisuguseks saama. Nägin oma muutumist iga sekund peeglist. Seda protsessi oli väga põnev jälgida, alustades läätsede panekust kuni ripsmete, habeme, vuntside ja paruka paigaldamiseni," meenutab Marju.

"Kõik, mis sulle külge pannakse ja kleebitakse, nõuab harjumist, aga selleks tegelikult palju aega ei ole, sest grimm tehakse vahetult enne esinemist," nendib Marju.

Ka sätendav kuldne kleit sai valmis alles saatepäeval, viimased õmblusedki tehti pisut enne lavaleminekut. "Õnneks istus see mu seljas hästi," on ta rahul.

Saatevõitjana annetas ta 1000 eurot Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile. "Tartu ülikooli kliinikum on ikkagi meie tervisetempel, kes suudab aidata väga raske haigusega lapsi. Tervis on ikkagi kõige tähtsam siin maalimas, sellest saab kõik alguse," põhjendab Marju.

Mart Müürisepp: "Conchita pidigi ju võitma – ta võitis Eurovisioni ka."

"Mul on kogu sellest hääletusest siiralt savi. Mina lähen sinna lavale lõbutsema, mul on tore ja mind ei huvita absoluutselt, mis koha keegi seal saab. Marju pärast on mul väga hea meel, minu meelest tegi ta väga hea esituse. Ta väärib seda võitu ja Conchita Wurst pidigi ju võitma – ta võitis Eurovisioni ka!" arvab žürii lemmik, Nancy Sinatrana üles astunud Mart Müürisepp.

"Minul ei ole mingit pahameelt ega vimma selle pärast, et ma ei võitnud. Mulle on see väga okei," rõhutab ta.

"Kõik teevad oma etteasteid väga hästi. See ongi juba nii subjektiivne. Kes võidab, see võidab. Mul on isegi hea meel, teist korda ei olekski võib-olla viitsinud seda numbrit esitada!" naerab Mart.

Tema sõnul pole näosaates võistlejate vahel vähimatki hõõrumist: "See on saade, kuhu minnakse lõbutsema ja kus peab ennast vabaks laskma. Sa ei tohi karta lolliks jääda, ei tohi ennast väga tõsiselt võtta. Siis on pinged ka maas ja saad toimuvat nautida."

Ka TV3 avalike suhete juht Annely Adermann toonitab, et tegu pole karmi võistlusšõuga: "See on saade, kus osaletakse rõõmsa tuju ja sooviga head teha."

Tema väitel võimaldab ka rahvusvaheline formaat "Your Face Sounds Familiar", millel saade põhineb, juhuste kokkulangemise korral võistlejal endal oma võidu üle otsustada, ja telekanal ei tohiks hindamissüsteemi omavoliliselt muuta. "Kõik detailid, sh saate kulg, kujundus ja punktide andmine, on sätestatud täpsete reeglitega. Litsentsi omandamisel tuleb ettekirjutusi järgida ja see on väga hea, sest tänu läbimõeldud detailidele haarab ja üllatab saade vaatajaid lõpuminutiteni," ütleb Adermann.

Järgmises saates saab ta pugeda Super Hot Cosmos Blues Bandi laulja Janno Reimi kingadesse. "Kui seekord kehastasin ma meest, kes kehastab naist, siis nüüd tuleb mul päris mehine etteaste teha," muheleb Marju.

113 KOMMENTAARI

p
PENSIONÄR 14. oktoober 2014, 10:54
Marjul polnud vaja oma osas MITTE MILLEGAGI pingutada - meik oli küll täiuslik, kuid mitte tema enda teene; esitus aga tänu originaali lihtsale esitus...
(loe edasi)
k
Koletu 14. oktoober 2014, 10:52
Marju oli küll häbematu, et andis meelega punktid Ukule, et ise võita saaks. Mart oli kõigist üle ja Uku joodeldas küll ilusasti, kuid Marju tegu oli inetu.
Loe kõiki (113)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee