Maailm

Makedoonias surnud britil ei olnud ebolat (1)

BNS, 11. oktoober 2014, 22:36
Hotell Skopjes, kus peatus britt, kelle surma põhjusena kahtlustati ebolat. Mees ei olnud nakatunud ebola-viirusse.Foto: Reuters / Scanpix
Makedoonias surnud britt, kellel kahtlustati ebola viirusele sarnanevate sümptomite tõttu seda haigust, ei olnud nakatunud, selgus Saksamaa laboris tehtud analüüside tulemustest.

"Patsiendil ei olnud ebola viirust," ütles Makedoonia tervishoiuministeeriumi kõneisik Jovanka Kostovska ajakirjanikele.

Surma põhjus selgub lahkamisel, lisas ta.

Kolmkümmend viis inimest, kes pandi karantiini seoses kahtlusega, et nad võisid haige mehega kontaktis olla, pääsesid vabaks.

Britt suri Makedoonia pealinnas Skopjes neljapäeval, tal oli palavik ja ta oksendas rängalt - need on sümptomid, mida seostatakse ebolaga.

Makedoonias tehtud esialgsed analüüsid näitasid, et ebolasse haigestumine oli äärmiselt ebatõenäoline, kuid tervishoiuametnikud saatsid mehelt võetud proovid edasi Saksamaale Hamburgi laborisse.

Tervishoiuametnikud panid karantiini 25 inimest hotellist, kus mees peatus, ning veel 10 inimest haiglas, kuhu ta viidi.

Makedoonia ametnikud ei ole mehe nime avalikustanud, öeldes ainult, et ta oli sündinud 1956. aastal.

Ta saabus Makedooniasse Londonist 2. oktoobril ning teadaolevalt ei olnud reisinud Aafrika lääneosas, kus ta oleks võinud ebolasse nakatuda.

Samal teemal

13. oktoober 2014, 19:47
Ebola-kahtlus Helsingi lennul osutus valehäireks
9. oktoober 2014, 23:54
Makedoonia suri ebola-kahtlusega Briti kodanik, hotell suleti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee