Eesti uudised

Puudega inimeste esindusühingud korraldavad homme üle Eesti meeleavaldusi (2)

Toimetas Geidi Raud, 10. oktoober 2014 10:35
Töövõimereform mõjutab otseselt enamat kui 100 000 puude või püsiva terviserikkega inimest. Foto: Aldo Luud
Puudega inimesi esindavad organisatsioonid korraldavad töövõimereformi peatamiseks Eesti suuremates linnades meeleavaldused.

"Tahame selle piketiga valitsusele edasi anda selge sõnumi – puudega inimesed on vastu töövõimereformile sellisel kujul nagu valitsus seda on kavandanud. Seetõttu nõuavad puudega inimesed ja nende lähedased ootavad valitsuselt ja riigikogult aja mahavõtmist, reformikava uut ja süsteemset läbitöötamist ning õigetele alustele seadmist, " ütles Eesti Hooldajate Liidu juht Tiina Kangro.

Töövõimereform mõjutab otseselt enamat kui 100 000 puude või püsiva terviserikkega inimest. Lisaks puudutab see ka nende hooldajaid, lähedasi, pereliikmeid ja nendega töötavaid spetsialiste.

Kangro sõnul on tööhõivereform vajalik, aga praegust seaduseelnõud tuleb muuta. Puudega inimesed on esitanud valitsusele ja riigikogule ka hulgaliselt muudatusettepanekud, mida aga pole olulisel määral arvestatud.

"Kui reform praegusel kujul käivitada, võib paljude puudega inimeste olukord paranemise asemel koguni halveneda. Lisaks lennutatakse tuulde suur hulk Euroopa ja Eesti maksumaksjate raha," ütles Kangro.

Esindusühingud kutsuvad kõiki, kes jagavad puudega inimeste muret, liituma ka petitsiooniga, mis antakse üle valitsusele, riigikogule ja presidendile.

Pikettide korraldustoimkonda kuulub ligi kakskümmend organisatsiooni ja sihtgrupi esindusühingute katusorganisatsiooni. Meeleavaldusega on liitunud Eesti Raudteelaste Ametühing ja Eesti Pensionäride Ühenduste Liit. Ühinemist kaalub hetkel veel mitu erialaühendust.

Piketid toimuvad üheaegselt, kell 12 -13:

Tartus – Raekoja platsil
Rakveres – Rakvere keskväljakul (Turu plats)
Viljandis – Vabaduse platsil
Narvas – Peetri platsil
Pärnus – Port Arturi esisel platsil
Tallinnas – Vabaduse väljakul

Samal teemal

13.10.2014
Meeleavaldajad: töövõimereform on auklik ja tuleb peatada!
09.10.2014
Töövõimereformi vead tuleb kinni maksta Eesti töötajatel
09.10.2014
Töötukassa andis tööle kandideerivale puudega naisele selgelt mõista: sa ei meeldi meile!
30.09.2014
Ratastoolis tööotsija: ma olen kindel, et mind pole tööle võetud, sest olen ratastoolis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee