Eesti uudised

Noored emad aasta hiljem: kõik unistused siiski ei täitunud

Teele Talve, 10. oktoober 2014, 07:00

7 KOMMENTAARI

p
Pisipõnni noor emme ./ 11. oktoober 2014, 21:43
Sain lapse 16 aastaselt! Laps on juba 1aasta ja 2 kuune. Ei ütleks ,et noorelt emaks saades ootab sind ees ´´alla käigu trepp´´. Mees on minust 7 a, vanem ja Ta on super isa. Ei ole nii ,et ah saab noorelt lapse, nüüd mees paneb jooksu , elu jääb elamata, tööd pole ja mis kõik veel. Olen väga iseseisev ja ei soovi kõrvaliste isikute abi.
Muidugi lapse sünniga muutuvad naise prioriteedid. Ilmselgelt on ema lapsega ja unustab peod. Õnneks pole ma peo inimene olnud pigem siuke kodukana :) Ühesõnaga alati ei tasu kõiki ühtepotti panna. :)
m
MATS/ 11. oktoober 2014, 09:57
Helesinised unistused ei tarvitse täituda ja noor lapse isa tõmbab üsna sageli minema, uutele jahimaadle. Isaks olemine nõuab siiskiteatavat küpsust. Ja ka lapse emadel tuleb oma edaspidises elus korrektiive teha. Mitte kõik plaanid ei täitu. Iga asja eest tuleb maksta. Näiteks kas või edasisest haridusteest loobuda. Samuti jätta hüvasti oma vaba aja ning lõbustustega, piirata iseenda jaoks kulunud rahalisi väljaminekuid j.n.e.
t
triin/ 10. oktoober 2014, 23:11
Olin minagi teismeline ema, sain lapse samuti 17 aastaselt. Jah ma lõpetasin selle tõttu Täiskasvanute Gümnaasiumi ja läksin kohe tööle. Aga see ei seganud hiljem minna ülikooli kaugõppesse,mille ka edukalt lõpetasin, loomulikult sain ka hea töökoha. Last kasvatame mehega ise, kellegi kaela me teda ei jäta.
Mul on päris palju klassikaaslaseid, kes koolis olid tublid viielised, aga lõpuks on neil ülikoolid pooleli, lapsi pole, tegelevad mingte suvaliste asjadega, kes töötab baaris ettekandjana, kes kolis Inglismaale koristajaks jne...Tahan vaid seda öelda, et kõik on enda teha ja teismeline ema pole mingi haletsusväärne ja kole staatus.
v
Vastukaaluks/ 10. oktoober 2014, 14:09
Aga selle eest sünnivad tõenäoliselt tervemad lapsed nooremale emale meie üdini kemiseeritud keskonnas. Ja mis on siis tegelikult ühe naise elus KÕIGE tähtsam?
n
njah/ 10. oktoober 2014, 10:23
Tegelikkuses on mul neist lastest ja emadest ja isadest kahju.
No alustasite intiimsuhet vara, võibolla tuli laps planeeritult/planeerimata, aga mis sellest kasu on?
Mitte midagi. Miks? Sest enamasti need emad jäävad üksikemadeks, neil pole piisavat haridust, nad ei suuda lapsele pakkuda seda mida võiks ja saaks kui laps oleks tulnud perre näiteks 5 aastat hiljem.
Ja tulevik on neil enamasti tume - käia mingis õhtukoolis, õppida teenindaja amet selgeks ja olla praktiliselt lapse suureks sirgumiseni (nö nt 18 aastat) lihtsalt müüa, tulles ots-otsaga kokku praktiliselt miinimumpalgaga. Miks veel tume? Sest jah, peale armastuse hoolimise jne ei suudeta lapsele pakkuda head ja rahulikku elu. Lapse jaoks käib elu muudkui rattad, üks probleem ja mure ajab vaid taga. Mul on rohkem neist lastest kahju just.
Miks nö "lapsed" lapsi teevad? Ma ei tea tõesti. Võibolla partnerite mõte ongi, et ohh, mis see laps nüüd ole, meil ju armastus ja kuum intiimsus. Vot, aga ongi, kui mingi hetk reaalsus hakkab paistma ongi kõik eelnev otsas, sest ma arvan, et nüüd näevad need mehed enamasti kohustusi mis paistavad ja neil on lihtsam kaabut kergitada ja elada noort ja mõnusat elu edasi. Ma pakun, et neil meestel lööb siis mõistuse pähe, aga kahjuks nii, et nad ei suuda vastutust võtta uue ilmakodaniku ees tavaliselt. Pigem lõbutseda, pidutseda ja juua edasi ning elu nautida mingi koos elamise ja mähkmete vahetamise asemel.
Kahju, tõesti.
a
Alati pole see nii./ 9. juuni 2017, 22:18
Ei kirjuta pikalt, kuid alati ei "kergita "küll mees seda kaabut. Juhtub ka nii, et naine küll sünnitab, kuid asendusemale, kelleks on mees.
m
mari/ 10. oktoober 2014, 09:03
Nagu ikka noored inimesed on uljad- et nende elu on teistsugune, nad saavad hakkama. Reaalsus paraku on ikka üks ja sama. Tasuks vanemate inimeste nõu kuulda võtta. Aga küllap on inimene selles elus ja meie planeedil sunnitud sajandite kaupa tegema ise oma vead.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee