Eesti uudised

LIHTNE EESTI MEES: homoseadus solvab mind isiklikult (165)

Õhtuleht.ee, 10. oktoober 2014 07:00
SOLVUNUD: Rein ja Tarmo ütlevad, et riigikogu otsus solvas neid isiklikult, kuna kooseluseaduse vastuvõtmisega sellisel kujul mindi rahva arvamuse vastu. Foto: Arvo Uustalu
"33 aastat kestnud abielu on üks väheseid asju, mille üle olen uhke olnud. Nüüd on siis see võrdsustatud perverssustega," ütleb Tartumaal Kõrvekülas elav Rein eile vastuvõetud kooseluseadusest rääkides.

Rein nimetab 40 seaduse poolt hääletanud riigikogu liiget Ali Babaks ja neljakümneks röövliks.

Samal teemal

"Ma võin kohe poe ette tuua siitsamast väikesest alevikust sada inimest, kes ütlevad, et see seadus on täielik lollus. Elagu koos, kes kellega tahab, aga kui abielul pole enam mingit pühadust, siis pole varsti enam ka eesti rahvast. Ja pagetakse enam mitte Soome, vaid Austraaliasse," ütleb ta.

Rein tõdeb, et valimised on ukse ees ja parteide suhtumine pereväärtustesse on nüüd teada.

"Abielu peamise mõtte nullimine ei ole tähtsusetu teema. Mina tegin oma valimised täna ära. Selle seadusega näitasid riigiisad meile lõplikult koha kätte. Rahva arvamus oli ju küsitlustega teada. Meie jaoks pühade teemade peale võib igaüks sülitada, moslemid oleks selle peale ammu kinžalli välja tõmmanud," räägib ta.

Keevaverelisi mehi, kes homoseaduse vastu oleks nõus ka rusikad käiku laskma, leidub Kõrvekülaski. Andri tõdeb, et tema teeks asjad selgeks siiski raud­latiga.

Tema alevikukaaslane Tarmo ei ole suurem asi jutumees, aga ütleb kindlalt, et homoabielude seadustamine on ebanormaalne. "Abiellumine oli siiani midagi ilusat. Eks neid [homoseksuaale] hakkab nüüd pärast seaduse vastuvõtmist ka rohkem juurde tulema," ütleb ta.

Ka Linda ütleb, et tehku kodus, mis tahavad, aga homoseksuaalide abielud ja lapsendamise võimaldamine on liig mis liig.

"Ma ei tea, kust siis need lapsed tulevad? Kas Hiinast? Omal ajal õppisime juba lasteaias, et kui kaks lehma teineteist armastavad, siis vasikat ei tule. Ka minu oma töö juures olid kunagi kaks koos elavat naist. Ei keelanud ka praegused seadused neil koos elada ja oma varanatukese saab pärandada kasvõi täiesti võõrale inimesele. Selleks ei pea abielluma. See ei ole Eestis ehk kõige olulisem küsimus, aga nõnda suure rahva vastuseisu tõttu võinuks asi ikka rahvahääletusele minna," leiab ta.